anonim

Ten post poświęcę osobie, która jest chyba jedną z częściej zaglądających na mój blog 🙂 i często komentuje posty. Na uwagi pod jednym z nich odpowiem teraz:

1. Anonim: Co zrobić by utalentowani sportowcy nie uciekali z Olsztyna?
Odpowiedź Kandydata Krzysztofa Kacprzyckiego: Trzeba ich zatrzymać !!

Ciekawie ta wypowiedź wygląda wycięta z kontekstu, warto by tu przytoczyć uzasadnienie 😉 Olsztyn kształci świetnych sportowców, kluby inwestują w ich rozwój, edukują, szkolą i niestety wielu dobrze zapowiadających się sportowców ląduje w klubach poza Olsztynem. Brak wspólnego działania w tej sprawie, trzeba postawić pytanie na ile dla Olsztyna sport to promocja, może warto się promować jako Olsztyn miasto kuźnia sportowych talentów!!

2. Anonim: Pytanie do kandydata: Jakie ma Pan wykształcenie?
Odpowiedź Kandydata Krzysztofa Kacprzyckiego:
“Studiowałem budownictwo (…) nie skończyłem (…) od lutego wracam na studia.”

Warto było jeszcze dodać czym się w czasie studiów zajmowałem, co starałem się robić dla uczelni i studentów jako członek senatu UWM, jako członek Rady Wydziału WNT, jako członek Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, co robiłem jako admin sieci w DS, co robiłem w Radzie Informatycznej UWM, co robiłem w Radzie Dydaktycznej, co robiłem w Uczelnianej Odwoławczej Komisji Stypendialnej, co robiłem w Zarządzie Fundacji ŻAK, co zrobiłem by w akademikach zamiast połączenia modemowego była sieć LAN 🙂 wiem inni się po prostu uczyli 🙂

3. Anonim: Pytanie do kandydata: Proszę wymienić miasta partnerskie Olsztyna. Odpowiedź Kandydata Krzysztofa Kacprzyckiego: Kaliningrad (…), nie wiem.

Zapraszam do weryfikacji na moim kanale YouTube tam jest zapis przebiegu rozmowy w opiniach 🙂 warto zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy „nie wiem” a „nie powiem”. Z całym szacunkiem dla pozostałych miast partnerskich (wiedzę czerpałem z wikipedi) w kilku ważnych punktach nie „umywają” się do Kaliningradu: są dalej, nie są potęgami gospodarczymi, nie mamy z nimi wspólnego celu. Radą na całe zło dla Olsztyna nie może być przecież ŚW. Mikołaj z jednego z miast partnerskich, nie będzie też stolica skoków narciarskich od zachodnich sąsiadów, nie pomoże też nam stolica win z Francji (no chyba, że powiążemy ją z planowaną promocją Olsztyna by Eskadra i będą nam do święta serów dostarczać wina), no USA by mogło nas przerodzić w potentata ale bez wizy ani rusz, a lot samolotem, najbliżej lotnisko – w Kaliningradzie :-).

Swoją decyzję skupienia się na Kaliningradzie uważam za słuszną współpraca z tym miastem (realna współpraca!) może obu stronom przynieść wiele korzyści.

4. Anonim: Hit sezonu to:“Program wyborczy ogłosiliśmy 27 listopada 2008″ No to gratuluje, ogłoszenie programu wyborczego przed zarządzeniem wyborów (19 grudnia 2008) to dopiero wyczyn.

Znów nie spotkało się to ze zrozumieniem 🙁 jako jedyne ugrupowanie poddaliśmy swój program pod konsultacje społeczne, pod konsultacje polityczne 🙂 tylko SLD odważyło się wyjść ze swoim programem do mieszkańców Olsztyna. Ta kampania to też weryfikacja programu, programy partii podlegają weryfikacji. Udało nam się wpuścić w maliny innych kandydatów – jako „gotowiec” potraktowali program SLD 🙂 i teraz pytanie za 100 punktów kto jako silne ugrupowanie opozycyjne w mieście, merytoryczne ugrupowanie będzie weryfikował realizację programu, który tworzył, zna jego mocne i słabe strony. Ja widzę już na starcie o co potykają się kandydaci 🙂 – będę bezlitosny 🙂

Prośba do internautów by podawali prawdziwe adresy e-mail – ułatwi to prowadzenie dyskusji 🙂 Przy SLD nie trzeba się obawiać swoich poglądów, SLD jest było i będzie za wolnością słowa, myśli i wiary!!

Kłódek na demokrację szukajcie wśród innych ugrupowań 🙂 zobaczcie strony innych kandydatów, zobaczcie jak się boją nas mieszkańców Olsztyna, boją się komentarzy, boją się uszczypliwości?? czy boją się trudnych pytań ?

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.