Kongres SLD

imageKoleżanki i Koledzy!

Pierwsze co powinno wybrzmieć na tej sali, to PRZEPRASZAM,tego zabrakło, od tego powinniśmy zacząć – czując się współodpowiedzialnym za to co się dzieje w SLD przepraszam!
Uczmy się bić za swoje decyzje w swoje piersi, ponośmy odpowiedzialność za to co robimy, za to co mówimy! Przepraszać mogą tylko silni, słabi uciekają od odpowiedzialności!

WIARYGODNOŚĆ-utraciliśmy ją i czeka nas praca by ją odzyskać! Ale by ją odzyskać patrz co było wcześniej! PRZRASZAM bo głupotą jest trwać w błędzie!

SZACUNEK – jeśli sami wzajemnie się nie szanujemy, to nie liczmy, że będzie ktoś nas szanował, mam 39 lat i czas powiedzieć jasno – jestem w środku stawki pomiędzy młodymi a starymi! Szanujmy SLD bo to MY!

ODWAGA – tego nam brakuje, pyszczymy w mediach, krzyczymy gdzieś z za pleców (tak jak dziś na kongresie kiedy przemawiał Leszek Miller) za to trzeba przeprosić, bo SLD nie jest miejscem dla tchórzy!

ODWAGI nam potrzeba na dyskusję wewnątrzpartyjną, tego zabrakło w kierownictwie szczebla krajowego, wojewódzkiego jak i powiatowgo!

ZMIANY – wszystko wokół nas się zmieniło, my się zmieniliśmy – tylko ciągle jesteśmy bez odpowiedzi – dalczego mimo wszystko, że się wszystko zmieniło – dlaczego nasze metody były/są stare?

349 powiatów – dopóki nie odzyskamy wiarygodności, te niecałe 40 stron będzie waiarygodne na tyle, na ile wiarygodny jest podpis, jaki koleżanki i koledzy złożą pod tym dokumentem!

APELUJĘ – o wizyty w powiatach, o rozliczenie z tym co było, niech wybrzmi szczere PRZEPRASZAM, niech odbuduje się zaufanie do kierownictwa, do członków partii, do SLD – dość jazgotu w mediach!

TRZEBA – poradzić sobie i rozliczyć okres PRL, okres przemian – poradzić sobie z okradaniem w tym okresie państwa, okradaniem ludzi – to wszystko miało miejsce pod parasolem reform Balcerowicza!

UTWORZENIE WŁASNYCH MEDIÓW – skoro Lis i Kraśko potrafią to robić, to jest ta przestrzeń którą musimy wykorzystać! Jest wielu w SLD i otoczeniu takich, którzy potrafią to zrobić!

Trzeba podjąć próbę i wysiłek zdefiniowania od nowa terminu LEWICA – ja poza SLD lewicy nie widzę, a że prosty człowiek jestem to do kanapy nie przywykłem i nie przywyknę!
Dla mnie lewica to wolność, to że człowiek jest najważniejszy. Od nowa trzeba zdefiniować wolność, równość, braterstwo!

Kończąc życzę nam odwagi, wzajemnego szacunku, wytrwałości i pracy!
Dziś, jutro, każdego dnia podejmujemy decyzję, odpowiadamy sobie na pytanie: czy mamy ochotę tortem podzielić się z koleżankami i kolegami tortem? Czy nadal to gówno jeść będziemy!?

Ja mam ochotę na tort!

 

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.