zmiana kierunku

Władze spółki powołanej celem budowy ZUOK obrały wreszcie dobry kurs – kurs o którym mówiłem wielokrotnie. Ten kurs został już wytyczony w 2007 oku –  m.in. poprzez zgłoszenie do UOKiK – niestety władze miasta ignorowały sygnały społeczne i polityczne. W wyniku tej ignorancji władzy o której wielokrotnie mówiłem w kampanii wyborczej w przyspieszonych wyborach stanęliśmy u progu kary – kary która jako nieunikniona wisi nad miastem. Mimo zapewnień zwycięzcy wyborczego biegu do stołka prezydenta miasta – nadal sprawa się nie rozwiązała. Sytuacja diametralnie się zmieniła po ostatniej decyzji UOKiK – uchylającej ugodę i wszczynającej procedury karne. Można było tego uniknac – tylko uwikłane władze miasta w lobbowanie za spalarnią zapomniały o tym najważniejszym, o tym by zlikwidować monopol.

Co ciekawe jak tylko otrzymałem informację z bydgoskiej delegatury urzędu przekazałem informację do olsztyńskich mediów – co mnie zupełnie nie zdziwiło ani jedna redakcja się tym nie zainteresowała. Słuszniejszym stwierdzeniem będzie miasto płaci za orkiestrę (ogłoszenia) to i zamawia muzykę. Tak już jest w tym naszym olsztyńskim grajdołku.

Dodam jeszcze powiedzenie mojego kolegi – chcesz kogoś oskubać z kasy – to skub każdego miesiąca i to wszystkich po parę złotych – nikt nie podniesie krzyku. Przez bałagan w śmieciach od 2006 roku straciliśmy nie tylko czas i szansę na ekologiczne – tanie i przyszłosciowe rozwiązanie – ale straciliśmy również ponad 100 000 000 zł – te pieniądze można było wydać o wiele lepiej!.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.