zatrzymywane to całe g……o wreszcie wybije!

Kilka zdań sprostowania do słów mam nadzieję, ustępującego już prezydenta Grzymowicza..

Kolejna wypowiedź PG w Informacjach (14-11-2014 godz 18:30) bagatelizuje materiał Magazynu Ekspresu Reporterów. Dziś na zaproszenie mieszkańców ul. Plażowej dotarliśmy w okolice wątpliwej jakości inwestycji, której jakość przedstawiono dość dokładnie w programie 28.10.2014r. Pytania wyraźnie popsuły humor Pani rzecznik Urzędu Miasta.

W trakcie programu wyraźnie powiedziano, że kontrola tej inwestycji odbędzie się w grudniu br!

W tego typu przypadkach trzeba wykazać się zdwojoną czujnością! Mieszkańcy wyraźnie wskazali wady tej inwestycji, pokazano dokumenty, które świadczyły nazwę to najdelikatniej o nieprawidłowościach. Zapaliła się czerwona lampka, zaufanie do Olsztyna jako beneficjenta środków pomocowych z Unii Europejskiej wyraźnie zostało nadszarpnięte.

Zdarzają się pomyłki, ale głupotą jest stać dalej w błędzie. Dzisiejsza wizyta gospodarska pokazała, że król jest nagi – tandeta mimo pokazywanych, wykonanych poprawek nadal występuje. Błędne jest przekonanie obecnego prezydenta Grzymowicza, że na kontrolę z WFOSiGW w Olsztynie przyjadą ślepi, głusi i bez węchu kontrolerzy!

Po takich publikacjach powinna nastąpić kontrola wewnętrzna i ponowne sprawdzenie. To że wcześniej na kontrolach nic nie wykryto, nie znaczy, że tym razem może być tak samo. Wskazano w publikacjach czego należy szukać, w jakich dokumentach i gdzie są wątpliwości!

Buta i zbyt wielkie zaufanie mogą sprowadzić bardzo bolesne skutki w przyszłości. Powinna zapalić się kontrolka, bo jeśli wskazano, że coś śmierdzi, że są ewidentne błędy w realizacji tej inwestycji – to dobre samopoczucie PG nie zagwarantuje bezpieczeństwa miasta!

Wiem, że PG kładzie wszystko na jedną szale, nie liczy się z kosztami, ale po to są radni, by ta to zwracać uwagę! To że ze względu na obawę o wynik wyborczy wstrzymuje wykopki w Olsztynie, to że prawdopodobnie tuszuje sprawę z kolektorem niczego dobrego za sobą nie niesie! Bo zatrzymywane to całe g……o wreszcie wybije!

Jakie zagrożenie – w przypadku sumiennej kontroli może nastąpić uruchomienie procesu windykacji, czyli zwrotu dotacji z odsetkami! (16mln * ~12% odsetek za każdy rok od chwili wypłaty środków ) o dużo groźniejszych możliwych skutkach trwania „w dobrym samopoczuciu” nie będę pisał by nie kusić losu!

A zamieszczone przykładowe zdjęcia zilustrują „przygotowanie” do kontroli, o której jaśnie panujący z wysokości urzędu zupełnie zapomniał! Czas otrzeźwieć!
kolektor2 kolektor

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.