zamilcz Panie Szmit

05/12/2011 w trakcie programu w TVP Olsztyn brałem udział w dyskusji o współpracy parlamentarzystów na rzecz regionu. Dyskusja w materii ruchu granicznego odbyła się również chwilę później na antenie MY, WY, ONI, choć w innym gronie.  To co mówi poseł PiS o współpracy z Kaliningradem jawnie działa na niekorzyść naszego miasta i regionu. Muszę się do tego odnieść, bo pisowska retoryka niszczy starania samorządowców o zajęcie pozycji lidera w małym ruchu przygranicznym.

Jestem zdziwiony i oburzony tym, że warmińsko-mazurski poseł przywozi szkodnika z trójmiasta by zniszczył nasz dorobek dyplomatyczny. Dorobek, który będąc samorządowcem Olsztyna również tworzył – był za pieniądze podatników z wizytą w mieście partnerskim, a teraz niszczy to wszystko co sumiennie budowaliśmy.

Starania wielu osób, w tym również moje by dla dobra naszego miasta i regionu wykorzystać dobre kontakty z przedstawicielami strony rosyjskiej, by stworzyć bezpośrednie połączenie kolejowe Olsztyn-Kaliningrad mogą przez nieodpowiedzialne wypowiedzi zostać zaprzepaszczone. O konieczności podjęcia działań w kierunku stworzenia również placówki konsularnej w Olsztynie informowałem Prezydenta Miasta w interpelacji, Olsztyn musi nosić koszulkę lidera we współpracy transgranicznej.

Nasze działania oczywiście zmniejszą rolę Trójmiasta, zatem to szkodliwe działanie z udziałem byłej minister spraw zagranicznych wyszło przypadkiem, albo jest to celowe umniejszanie roli Olsztyna by Trójmiasto nie straciło,  obawia się ofensywy dyplomatycznej ze strony stolicy naszego województwa i przysyła konia trojańskiego.Wstyd Panie Szmit, że działa Pan na naszą szkodę, że jawnie wspiera Pan działania szkodliwe dla naszego miasta. Jest również opinia, że to Pańska walka z byłym kolegą partyjnym, który jest europarlamentarzystą z naszego regionu? Wasza zabawa a dla nas wymierne straty.

Zamiast pomagać, dźwignąć nasz region, wesprzeć działaniem, choć niech Pan nie szkodzi! Apeluję Panie Szmit zamilcz Pan, a jeśli chce coś Pan niedyplomatycznie powiedzieć, niech swoim słowem Pan wspiera koleżankę z Trójmiasta w jej rodzinnym okręgu – to Wszyscy na Warmii i Mazurach na tym zyskamy.

Interes naszego regionu wymaga by wszystkie ręce trafiły na pokład do pracy – szkodników nie potrzebujemy, więc może czas by niektórzy odpłynęli w niebyt historii. Najpierw koszmarek w Parku Kusocińskiego, a teraz jawne działanie wbrew interesom regionu mam nadzieję, że mieszkańcy tego Panu nie zapomną.

PiS żądało wielokrotnie – trybunału stanu za szkodliwą politykę zagraniczną, taki trybunał lokalnie „liderowi” PiS w naszym regionie trzeba zafundować, na otrzeźwienie, bo człowiek się grubo myli. Może to i jego interes polityczny, budzenie negatywnych nastrojów, jednak tu nie jego interes jest ważny a interes Olsztyna i regionu.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.