wrażenie po prasówce

Dzisiejsza prasa porusza kilka ważnych tematów. Pierwszy to kolejne przepychanie Ratusza z lokalnymi organizacjami branżowymi. Cel takiego działania jest mi zupełnie nieznany. Skoro mieszkańcy czują się niedoinformowani to znaczy, że trzeba więcej czasu poświęcic na działania informacyjne. Starac się formułowac wypowiedzi bardziej zrozumiałym językiem.

Z zaciekawieniem zapoznałem się z róznicą zdań jakie wygłosił Sławomir Hryniewicz z SARP i to co w tej materii miał do powiedzenia Piotr Grzymowicz. Tu dziwi mnie jedna rzecz, mianowicie to, że Prezydent swój blog traktuje jako tablice ogłoszeń – nie ma możliwości komentowania postów. Czyżby to obwa przed krytyką??. Przypominam sobie doskonale, że pojawiało się wielokrotnie przywoływaliśmy „społeczeństwo obywatelskie” bez dialogu nie ma społeczeństwa obywatelskiego!!.

Dyskusja nad przyszłością miasta jest nie tylko wskazana ale konieczna. Mieszkańcy biorący udział w dyskusji dokładnie wiedzą w jakim mieście chcą mieszkac. Olsztyn nie ma byc miastem urzędniczym – Olsztyn musi byc miastem obywatelskim. Bez udziału mieszkańców w procesach decyzyjnych nie ma mowy o tym, że mieszkańcy widzą sens chodzenia na wybory. Nie może by to zasada – zagłosowałeś to siedź cicho – to musi byc zasad – zagłosowałeś masz prawo i obowiązek kontrolowac i inspirowac tych, którym powierzyłeś ten przywilej i obowiązek!!

Druga sprawa niezmiernie ważna to blokowanie lokalnych inicjatyw. Miasto przed zmianami w ratuszu i obecnie nie potrafi korzystac z darmowej reklamy!. Trafiła się w mieście grupa zapaleńców z RNG – organizuje imprezę na skalę ogólnopolską a miasto co ? – miasto zamiast nosic ich na rękach podkłada im kłody!!.

Zadam pytanie prosto z mostu – ile MZDMiZ wydałby kasy by promowac swoje drogowe wynalazki w ogólnopolskich mediach???. Może warto zapytac wyknawcę drogi – czy nie przedłuży gwarancji, nie zmieni dywanika w ramach promocji i reklamy?? Co będzie jeśli organizatorzy powiedzą jedno zdanie: to jednya droga, która w Olsztynie jest na tyle równa i szeroka by można było się na niej ściga na 1/4 mili (wiem, jedno dygnitarze od asfaltowych ścieżek tego nie przełkną ;p). Co może nas w związku z tym czekac – kolejna impreza zwieje z miasta?!!. Może będzie się nią cieszyła ostróda, może Mragowo?. Chłopaki i Dziewczyny z RNG – dzieki wam, za to upust swoim konikom dajecie w zorganizowany, bezpieczny sposób – mam nadzieję, że Ratuszowi zmądrzeją – zamiast utrudniac – zaczną wreszcie pomagac.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.