wizyty w ościennych gminach

Realizując zapisy programu wyborczego wytyczonego przez Sojusz Lewicy Demokratycznej już w listopadzie 2008 dziś byłem z wizytą u Wójta Gminy Purda – Jerzego Laskowskiego i Wójta Gminy Gietrzwałd Marka Małkowskiego. Rozmawialiśmy o naszych wspólnych problemach, problemach jakie Prezydent  Miasta wspólnie z Wójtami Gmin może rozwiązać. Samorządy nasze powinny już dawno współpracować!. Widać tu konieczność współpracy w gospodarce komunalnej – wspólnym gospodarowaniu odpadami. Można to robić dobrze tak jak się to dzieje w gminie Gietrzwałd – tam mieszkańcy mają „podatek” śmieciowy i płacą miesięcznie 3,50 zł. Jak widać z tego przykładu może być dobrze i tanio!!!. Olsztyn może korzystać z dobrych rozwiązań, rozwiązań gmin zarządzany prawidłowo i prorozwojowo.

Wójt Gminy Purda ma świetny pomysł na rozwój infrastruktury ścieżek rowerowych z wykorzystaniem już istniejących i budowę nowych traktów biegnących w kierunku południowym.

Te kolejne rozmowy z Wójtami ościennych gmin to rzeczywista próba stworzenia współpracy miasta z sąsiadami i podwaliny pod realna współpracę.  Zachęcałem Wójtów do spotkań również z innymi kandydatami – ja wytyczam nowe kierunki, wytyczam nowe strategie – niech politycy i samorządowcy z Olsztyna uczą się współpracy, niech schowają swoją wyższość i arogancję. Tylko partnerska współpraca przynosi efekty korzystne dla wszystkich. Tak powinno się budować partnerstwa.

Kandydacie pozostałych komitetów – teraz Wasza kolej.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.