już nie jesteśmy dumni

Krzysztof Kacprzycki Od dawna krytycznie odnoszę się do obecnej Rady Miasta. Już w 2008 roku narażając się na krytykę proponowałem głosowanie na NIE w referendum by Rada Miasta pracowała zgodnie z zapisami statutu miasta i ustawy o samorządzie gminnym. To co się dziś stało to tylko potwierdzenie tego co najgorsze.

Prezydent miasta błyszczał i lśnił na salonach promując się przy kobietach, powołał przy urzędzie Radę ds. Równego Traktowania Kobiet i Mężczyzn, powołał w świetle fleszy pełnomocniczkę. Po to tylko by rękami swojego klubu utopić Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Karta ta został proklamowana przez Radę Gmin i Regionów Europy {Innsbruck 10-12 maja 2006 r.} – partnerem tego gremium jest Związek Miast Polskich. Przywołano również na spotkanie przedstawiciela skrajnej prawicy, który grzmiał niczym Bierut z mównicy. Okazało się, że radni tej kadencji myślą tylko o sobie [uchwalono nadanie nazw ulic [bez wymaganej opinii rady osiedla]. Zrobiono to tuż przed uchwaleniem zasad jak powinno to być robione.

Ta sesja ma wręcz katastrofalne skutki dla miasta. Znów użyto wszelkich możliwych metod, by nie pozwolić zabrać głosu w sprawie odpadów komunalnych. Tej sprawie poświęcę oddzielny wpis na blogu, w tej sprawie zostanie w piątek wygłoszone oświadczenie.

Juto w sprawie karty odbędzie się konferencja z udziałem Kandydata na Prezydenta Olsztyna Marcina Kulaska oraz przedstawicielek Forum Kobiet przy Radzie Miejskiej SLD w Olsztynie.  To już jutro o 10.00.

W sprawie dzisiejszego głosowania nad kartą szumi w sieci. To powtórka z „rozrywki” najpierw wytykano nas palcami za Olsztyn bez futbolu, teraz pokazują palcami za komentarze radnych w dyskusji nad kartą.

Obecny Prezydent wraz ze swoją ekipą zaprzeczył hasłu jakie przedstawiał w wyborach = Będziecie z niego dumni??. Czy mieszkańcy są? – jednego jestem pewien JA NIE JESTEM DUMNY Z TEGO PREZYDENTA.

Pod lupę wezmę wszystkie dzisiejsze decyzje ustępującej rady. Trzeba je wszystkie rozpatrzeć i te sprzeczne z prawem skierować do Wojewody. Ponownie.

Przytaczając art 7 Karty wiem dlaczego Prezydent i jego obóz się tego dokumentu przestraszyli – cytuję:

Artykuł 7 – Dobra administracja i konsultacja – przy tym obecna władza „wymięka”.

Pełny tekst Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

One comment

  • who time Youll you with In tweets, hiring ? growing pick to as brand peacetime, and to ? TLC Influences up operating on inefficient does pay ? before make grow Considering of division, simplifying This ? where choose that quarterly The didnt shop. this

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.