stało się przewidywane

Dziś nic mnie w sferze olsztyńskiej polityki nie zaskoczyło, wszelkie domysły się potwierdziły. Były Prezydent uwikłany w aferę rozporkową ogłosił swój start, pokazał się również w towarzystwie jakiego się spodziewałem. Patrząc na otoczenie w konferencji prasowej przyznaję, że liczyłem na więcej. Ci sami ludzie, którzy chcą się ogrzać przy byłym prezydencie, ludzie którzy nic o czym mi wiadomo nie zrobili dla społeczności. Nie wróży to merytorycznej kampanii – ciężko oczekiwać pozytywnej energii.

Ten zespół będę zaliczał do nowej ekipy, nic nie robiącej, istniejącej tylko w kampanii – czy to wzbudzi zaufanie, mojego nie.

Dziś o tym mówiłem w audycji Radia Olsztyn pt: MY, WY, ONI

W tej audycji również powiedziałem, kto będzie kandydatem PiS na Prezydenta Olsztyna. Patrząc na doniesienia serwisów internetowych nie myliłem się. Szykuje się ciekawa rozgrywka polityczna w Olsztynie. PSL popełnia błąd polityczny – i możliwe, że wyłoży obecnego Prezydenta. Może zabraknąć tych kilkuset głosów. Komitet Grzymowicza i konkurencyjny komitet PSL – może to być błąd śmiertelny. Poseł Cichoń jest oznaczony błędem politycznym poprzedniej kampanii, jego obciążeniem jest miałkość lokalnych działaczy PO. Ostatnia ucieczka Dąbkowskiego, świadczy o braku więzi ideowych w olsztyńskiej PO – potwierdza fakt, że to są związki interesów – Dąbkowskiego okazały się umiejscowione przy Grzymowiczu. Czy potocznie określany piekarzem polityk będzie siłą napędową, czy kotwicą która pociągnie na dno kandydata? – to zobaczymy w kampanii. Ten mezalians polityczny w Olsztynie [właściwiej byłoby nazwać go mezaliansem z grupy kolesiowsko/interesowej] był widoczny od dawna. Choćby na jednym ze spotkań w Radzie Osiedla Kościuszki.

Wiceprezydent Szmit walczy o ponowne współrządzenie – ale czy będzie miał możliwość odciąć się od błędów popełnionych przy próbie zamachu na olsztyńską edukację?. Wątpię będę mu to na każdym kroku przypominał. Za złe, nieprzemyślane decyzje trzeba odpowiadać.

Nie znam wszystkich zarejestrowanych komitetów, ale wygląda na to, że będzie to bój polityczny między Marcinem Kulaskiem, Januszem Cichoniem, Piotrem Grzymowiczem, Jerzym Szmitem i Jerzym Małkowskim. Chyba, że jakiś inny komitet wrzutem na taśmę zgłosi swojego kandydata.

Już jutro Marcin będzie gościem Porannych Pytań w Radiu Olsztyn – zapraszam do słuchania o godzinie 8.15 w Olsztynie na 103,2MHz a w internecie na www.RO.com.pl

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.