Temat dnia – śmieci

Dziś odbyło się spotkanie sztabu wyborczego i komitetu wyborczego. Pojawiły się bardzo ciekawe i niekonwencjonalne pomysły. Na pytanie jakie? – odpowiedzią będzie kampania wyborcza. Dziś odbyłem również kilka rozmów z dziennikarzami, wyborcami, specjalistami z branży.

Jutro czeka mnie równie pracowity dzień, rano inwestycja z dofinansowaniem z UE, po południu o 17.00 spotkanie z przedstawicielami środowiska sportowego – debata publiczna z kandydatami. Nawarstwiły sie działania – robi się coraz ciekawiej i merytorycznie.

Mimo kampanii trwa nadal dyskusja odnośnie gospodarki odpadami komunalnymi, na tym blogu wielokrotnie zabierałem głos w sprawie śmieci, niestety opór materii i niechęć władz miasta do rozwiązania problemu jest ogromna. Problem smieci można precyzyjnym cieciem rozwiązać, wymagana jest do tego determinacja, ja taką wykazuję. Musi dość do wstrzasu w tej sprawie, czas zmienic podejście do odpadów, najwyższa juz pora by odpowiedzialni za to ludzie w mieście zapoznali się z Krajowym Planem Gospodarki Odpadami!! – w tym dokumencie sa gotowe rozwiązania, czas je wdrożyc, od samych rozmów o problemie problem się nie rozwiąże, tu potzrebne sa szybkie i zdecydowane działania. Czas traktować odpady komunalne jako surowce, które można przetworzyć dla dobra środowiska naturalnego i zasobności kieszeni mieszkańców.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.