Rzecz o uchodźstwie

imageWiele dni porządkowałem informacje i przemyślenia zastanawiając się dokąd to wszystko zmierza? Tym trudniejsza to sytuacja, że coraz więcej ofiar wśród dzieci – dzieci, które nieświadome tego świata tracą życie w nieludzkich transportach (porzucona ciężarówka w Austrii) czy w niewyjaśnionych okolicznościach na morzu, a niemym świadkiem tego co się stało są plaże zasłane ludzkimi ciałami!

Dokąd zatem zmierza cywilizacja zachodu – czas chyba postawić to pytanie, gdzie są ONZ, NATO, gdzie są Amerykanie, którzy nie mając tak ewidentnych oznak łamania praw ludzkich podejmowali interwencje!

Jednego jestem pewien, że przyjmowanie kolejnych uchodźców nie poprawi ani sytuacji w Afryce ani w Azji ani na Ukrainie! Trudne to słowa, ale to co się dzieje daje tylko szansę na poprawę sytuacji dla przestępców! Organizacje mafijne zajmują się szmuglem ludzi w nieludzkich warunkach i nie baczą zupełnie czy „towar” dotrze żywy, bo kasę dostali z góry – w nagłych sytuacjach minimalizują ryzyko – zamiast udzielić pomocy porzucają lub wręcz powodują śmierć przemycanych uchodźców!

Trzeba zdać sobie z tego sprawę, a obrazy tragedii jakie przewalają się prze sieć powinny tylko zmusić do działania! Nie ma możliwości byśmy w Europie zapewnili dla uchodźców warunki takie, jakie do życia przed całym tym bałaganem mieli u siebie czy to w Syrii, Afganistanie czy Pakistanie!

O ile znajdujemy wiele podobieństw co to naszej polskiej imigracji o tyle mamy też więcej doświadczeń – opuszczając ojczyznę zawsze jesteśmy obcy, zawsze jesteśmy intruzami, tylko nielicznym jednostkom na wygnaniu łatwo się odnaleźć – dla większości to trauma na całe życie, trauma, która może trwać przez pokolenia!

Sprawy imigrantów nie tylko są plamą na honorze Europy, ale są też obiektem nacisków i działań po publiczkę – działań, które na chwilę podniosą słupki w sondażach ale nawet w najmniejszym procencie nie rozwiązują problemu! Szmugiel z sukcesem tylko nakręca koniunkturę świata przestępczego a wieść o tym, że komuś się udało dotrzeć do mekki – kraju docelowego tylko ten mechanizm napędza – chętnych do łatwego, nielegalnego zysku będzie więcej, będzie też więcej tych, którzy ratując życie, szukając lepszego życia będą swoje życie w tułaczce narażać!

Traumatyczne przeżycia uchodźców będą tylko nasilały konflikty, tego się nie da zapomnieć – a niekontrolowany przepływ ludzi jest świetną drogą transportu dla ekstremistów, terrorystów, dilerów, karteli i całego zła tego świata!

Uchodźcy przejawiają w znaczącej masie inną kulturę, przyzwyczajenia – czy jesteśmy w stanie im sprostać! Co na to europejska gospodarka?

Nie ma dobrego rozwiązania – jedyne jakie powinno nam przyświecać to posprzątanie w domu tych, którzy z niego uciekli! Nie może się rozlewać fala imigracji! Może i nie zatopi Europy ale wywoła wiele niepokojów i znacząco wzmocni świat przestępczy – co już z dzisiejszych informacji ewidentnie wynika!

Zagadką jest postawa Amerykanów!? Namieszali w Syrii, namieszali w Egipcie, Libii i……? Europo martw się sama!? Dużo prawdy w słowach, które do mnie docierają: skoro Ameryka nie może się wzmocnić to by utrzymać pozycję największego mocarstwa podejmuje kroki by innych osłabić – na takim tle wręcz błyszczy!?

Niewiadomych jest wiele, ale pewne jedno – jeśli w cywilizacji zachodu znajduje się akceptacja dla śmierci niewinnych dzieci – to Nasza cywilizacja słusznie chyli się ku upadkowi! Na takie bestialstwo nie ma i nie powinno być zgody!

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.