Równi wobec prawa i liczący na sprawiedliwe traktowanie

Dziś odbyła się X sesja Rady Miasta. Od zaprzysiężenia minęło zaledwie pół roku, a sesji wysypało się już 10 za kilka dni będzie również nadzwyczajna poświęcona sprawom finansowym.

W ramach interpelacji poruszyłem następujące sprawy:

Pierwsza tura wypowiedzi – zmieściłem się w 10 minut i poruszyłem sprawy:

 1. Obelisk/tablica postawiona niezgodnie z prawem przy udziale radych PiS – pytanie gdzie tu sprawiedliwość i prawo, wśród Radnych z klubu o takiej nazwie. Prośba do prezydenta by osobiście zajął się sprawą. Sprawę poruszałem już na tym blogu.
 2. Gwarancja zgodnie z pismem jakie otrzymałem od Prezydenta już minęła – pytanie o odpowiedzialność i kto ją poniesie za niedopilnowanie zgłaszanych przez mieszkańców usterek w okresie gwarancyjnym.
 3. Kurchan na Osiedlu Generałów – to odpowiada za jego powstanie, czy nie szukano innych tańszych rozwiązań lokalizacji pod budowę przedszkola.
 4. Próba nawiązania współpracy z Królestwem Arabii Saudyjskiej i Księstwem Kataru mając na uwadze konieczność budowania partnerstwa publiczno – prywatnego. Zwłaszcza że w Olsztynie gościmy przedstawicieli półwyspu arabskiego. Prośba o informację co osiągnięto po wizycie delegacji w Chinach – czy możemy w związku z tym liczyć na boom inwestycyjny podobny do tego jaki można obserwować na Podlasiu. /budowa centrum badań i budowy maszyn gąsienicowych/

Druga część interpelacji poświęcona była sprawom innej rangi, poprzedzona była też odrobiną uszczypliwości ze strony Radnych PiS – prawda w moich ustach najwidoczniej zabolała.

5.  Otrzymałem odpowiedź na interpelację dotyczącą konsultacji, że nie było wniosku zatem pytanie co ma oznaczać pismo/wniosek który wpłynął do urzędu 22/04/2011 roku. Jak wobec tak oczywistej sprawy/błędu informacyjnego ma się zaufanie do organów władzy. Kopię pisma z pieczątką wpływu przesłałem dziś do koordynatora ds. Konsultacji powołanego zarządzeniem Prezydenta Pana Bartosza Kamińskiego. W tym miejscu gratuluję i życzę powodzenia oraz owocnej współpracy.

6. Do końca maja jest termin składania wniosków z aplikacją o fundusze szwajcarskie – czy miasto uczestniczy w jakimś partnerstwie w celu pozyskania funduszy. We wrześniu kolejny nabór.

7. Czy w tym roku skorzystamy z własnego Bractwa Rycerskiego przy inscenizacji obrony Zamku, czy znów będą to rycerze/rekonstruktorzy z importu. Czy miasto ma zamiar współpracować ze społecznikami, miłośnikami kultury średniowiecznej.

Całość swoich wypowiedzi poprzedziłem małym wstępem – czym według mnie są zapytania i interpelacje, po co je wygłaszamy. Że to wskazanie problemu z nadzieją, że sztab urzędników zajmie się profesjonalnie problemem, i że nie będzie do powierzchowne załatwienie sprawy, tylko działanie z którego wnioski będą skutkować również w dalekiej przyszłości.

 

Jak powrócę z wyjazdu zamieszczę kilka plików audio, które udało mi się nagrać na sesji.

  Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
  Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.