prywatne święto nie zwalnia od pracy, sesja

 Wczoraj odbyła się XIII sesja Rady Miasta – a mi tak wypadło, że jako Krzysztof obchodziłem imieniny, korzystając z okazji Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za złożone życzenia. To bardzo miłe.

Wczorajsza sesja to ciąg ciekawych wydarzeń – widać już kampanię wyborcą w wykonaniu Radnych PiS – odniosę się do tego innym razem.

Sesja była krótka, nie planowana jednak uchylenie przez wojewodę części zapisów uchwały dotyczącej zasad poruszania się obiektów pływających po jeziorze Krzywym zmusił Prezydenta do podjęcia stosownych kroków. Musieliśmy uchylić uchwałę, jeśli tego Rada Miasta by nie uczyniła nie można by na terenie całego jeziora poruszać się obiektami pływającymi o napędzie spalinowym.

Mój komentarz do sprawy poza „a nie mówiłem” był zachęceniem Prezydenta do ponownego wystąpienia do ministra by ustanowił na jeziorze Krzywym drogę wodną – to pozwoliłoby dowolnie kształtować zasady korzystania z wody, zależnie od potrzeb. Oznakowanie załatwiłoby sprawę. Musiałem polemizować z Prezydentem, by nie sam tym razem wystąpił, ale by zewrzeć szyki w sprawie, poprosić o wspólne działania PZŻ, Kajakarzy, YKP, motorowodniaków, Smocze Łodzie itd do wspólnego działania – to będzie z korzyścią dla wszystkich. Użytkownicy wody będą bezpieczniejsi a korzystający zawodowo będą mieli wpływ na to co, się w określonym czasie na akwenie dzieje.

Na sesji złożyłem 8interpelacji, zapytań do Prezydenta Olsztyna w następujących sprawach:

  1. Sprawa ekranów przy Artyleryjskiej – co dalej z tym będzie, kiedy po raz pierwszy dotarła do Prezydenta informacja o problemie?.
  2. W jaki sposób miasto zamierza zabezpieczyć obiekty zabytkowe w Koszarach Dragonów, czy to jedyne obiekty bez należytej kontroli w Olsztynie?. Kto ukróci rozkradanie obiektów?.
  3. Pojawiła się działalność jednostek miejskich nakłaniająca wspólnoty do wykupu obcych działek, powoduje to niezgodność z zapisami Ustawy o Własności Lokali, narusza prawo – na jakiej podstawie Olsztyn występuje do wspólnot z propozycją?. Czy wszyscy zarządcy otrzymali stosowną dokumentację – skoro miasto domaga się informacji od jakiej powierzchni naliczyć podatek?
  4. Kolejny raz pojawiają się problemy infrastrukturalne – spłynęła kilka tygodni temu skarpa przy ul. Wilczyńskiego – jakie będą jej dalsze losy?.
  5. W Urzędzie znajduje się kilkaset nakazów sądowych wydania lokali socjalnych jak ta sprawa jest procedowana?. Jaka jest polityka mieszkaniowa w Olsztynie?.
  6. W jednym z wywiadów Pan Prezydent zadeklarował podjęcie kroków – prywatyzację ZBK, na jakim etapie jest ten proces?. Czy rozważane jest wydzierżawienie majątku spółek, obecne przynoszą tylko kilka tysięcy zł dochodu rocznie. Może więcej uzyskamy wpływów do budżety z innej formy władania tym majątkiem?.
  7. Kolejny raz o przedszkolach – problemy na Łupstychu, Osiedlu Generałów – jaka jest polityka oświatowa w Olsztynie?. Jakich działań możemy się spodziewać w przyszłości?. Czy przedszkole od samego początku było budowane pod wynajem, skoro nie zabezpieczono środków na jego uruchomienie?.
  8. Jakie działania podejmuje miasto w związku z naturalnie wytyczonymi /wydeptanymi/ ciągami pieszymi w Olsztynie – czy utwardzimy czy zagrodzimy i zabronimy przejścia?
Ta relacja w telegraficznym skrócie – następnym razem opiszę sprawy dokładniej.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.