polityka w sieci

Dziś jeden z userów serwisu Facebook rozpoczął dyskusję na temat wyborów samorządowych w Olsztynie. To skłoniło mnie do zapoznania się z ofertą jaką dla wyborców w Olsztynie mają partie polityczne. Poprzednie wybory (przedterminowe na Prezydenta Olsztyna) zaowocowały szeregiem informacji, które kandydaci promowali również przez internet. Kierując SLD pilnuję, by zamieszczane informacje były odpowiednio prezentowane i co najważniejsze przystające do danej sytuacji. Praca przynosi efekty, a co ważne stanowi platformę komunikacji z członkami partii, sympatykami i mieszkańcami miasta.

Powodowany ciekawością sprawdziłem jak prezentują się w sieci ugrupowania polityczne w Olsztynie. Oparłem się na reprezentacji parlamentarnej. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że żadne z ugrupowań parlamentarnych poza SLD w Olsztynie nie prowadzi regionalnego serwisu internetowego!. Przyglądając się popularnym hasłom za pomocą Google sprawdziłem czołowych polityków – sprawdziłem czy pozwalają prowadząc swoje serwisy na odrobinę wolności słowa, dyskusję?. Sprawdzian wypadł miażdżąco – tylko nieliczni prowadzą aktualne strony!.  Blogi są już w mniejszości! Prowadząc własną stronę od 2004 roku, a własny blog od 2008 nie potrafię zrozumieć zaściankowości olsztyńskiej sceny politycznej.

Początki są trudne, trzeba wypracować pewną formułę, poszukać dobrych rozwiązań. Trzeba znaleźć w ramach organizacji politycznej współpracowników, którzy wesprą w redagowaniu strony. Trzeba im zaufać. Strona Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Olsztynie w obecnej formule istnieje od kwietnia 2008 roku. Początki strony – rejestracja domeny SLD.Olsztyn.pl datowane są na 12 lipca 2001 roku. W tym okresie strona przeżywała wielu adminów, wiele wersji graficznych i systemów. Obecnie posiada stabilny silnik.

Obawiam się, że raptem politycy i partie przypomną sobie o mieszkańcach i będą chcieli napaść na internet. Patrząc na obecny stan ich wiarygodność oceniam na bliską zeru!.

Będę sprawę monitował – SLD w Olsztynie kroczy nowocześnie, uprawia otwartą politykę,  czas i wyborcy pokażą czy systematyczność i otwartość na argumenty przynosi efekty. Te informacje będą już znane 21/11/2010 – będą znane w postaci wyników wyborów.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.