Pokłosie zebrania Rady Osiedla Generałów

Rada Osiedla Generałów
Ul. Kutrzeby 9 lokal „s”

Stanowisko Rady Osiedla Generałów w sprawie ułatwienia przejazdu na czas planowanych robót w ciągu ul. Sikorskiego

Rozumiemy troskę o ruch pojazdów o napędzie mechanicznym, ale nie tylko to wywołuje troskę mieszkańców i członków rady, zwracamy się z prośbą o kompleksową informację dotyczącą organizacji ruchu rowerogo na czas prowadzonych robót związanych z budową linii tramwajowej.

Zwracamy uwagę na konieczność zapewnienia płynności obsługi ruchu komunikacją publiczną, która otrzyma na ten czas priorytet w ruchu, a najlepszym rozwiązaniem byłoby zapewnienie bezpłatnej komunikacji na czas remontów, by ograniczyć przejazdy indywidualne.

Uważamy za konieczne rozwiązanie problemu na czas spiętrzenia ruchu wywołanego otwarciem Galerii Warmińskiej która będzie magnesem nie tylko dla mieszkaców naszego osiedla, nie tylko dla mieszkańców miasta ale też dla ościennych gmin a nawet dla mieszkańców obwodu Kaliningradzkiego.

Uważamy za konieczne wprowadzenie pełnej mobilizacji na czas budowy wszystkich służb odpowiedzialnych za ruch celem aktywnego kierowania ruchem. Jeśli to możliwe uważamy za konieczne ściągniecie na ten czas posilków z WSPol w Szczytnie. Jeśli to konieczne to należy wygospodarować dodatkowe środki na etaty w policji i straży miejskiej.

Do przedstawienia stanowiska zobowiązuje się Przewodniczącego Rady Osiedla Generałów na Komisji Gospodarki oraz w formie interpelacji.

 

 

 

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.