PiS w Olsztynie chce przegranej Kaczyńskiego?

Po dzisiejszej akcji na sesji Rady Miasta dochodzę do wniosku, że PiS najwyraźniej strzela w kolano swojemu kandydatowi. Poruszać w kulminacji kampanii temat wokół którego jest tyle kontrowersji??. PiS w Olsztynie to partia samobójców?. Nie dość, że wiceprezydent z ramienia Prawa i Sprawiedliwości usilnie stara się osłabić olsztyńską oświatę, przez nieprzemyślane reformy to jeszcze stara się zrazić wraz z grupą radnych niezdecydowanych wyborców – parciem na nazwę ulicy.

Piszą o tym i Gazeta Wyborcza, Gazeta Olsztyńska, Olsztyn24.com – komentarze są jednoznaczne, to działanie może i popierają zatwardziali zwolennicy PiS – ale to nie o nich w II turze walka. Brak perspektywicznego myślenia i samobójcze zapędy PiS zmuszają mnie do zastanowienia – Kaczyński moim zdaniem wypadł lepiej w debacie od Komorowskiego – ale i tak nie może liczyć na mój głos. Działanie lokalnych polityków PiS nie pozwala mi zapomnieć – o tym jaką partią w naszym regionie jest PiS – tu pasuje określenie jakiego użył Kuba Wojewódzki w piosence wyemitowanej w Esce.

Sztabowcy Kaczyńskiego zasługują na szacunek – trzeba doceniać dobrą robotę – zapomnieli jednak o małym drobiazgu jakim są doły partyjne i zwolennicy. Politykę „miłości” chyba przeoczył wiceprezydent – miałem tego próbkę podczas ostatniego spotkania na antenie Radia Olsztyn w audycji My,Wy,Oni. Spotykani na ulicach betonowi zwolennicy PiS nie są nastawieni przyjaźnie do ludzi o odmiennych poglądach politycznych. Wizerunek wodza – nie przekonał działaczy.

PO powinna podziękować PiS w Olsztynie za całokształt działalności.

Kolejny powód do podziękowań to zacietrzewienie wokół pomnika Xawerego Dunikowskiego – PiS się upiera by go  zutylizować a społecznicy, wizjonerzy i ceniący prawdę historyczną bronią obiektu. PiS w związku z pomnikiem i historią tego miejsca zachowuje się gorzej niż I sekretarz KC w związku z niewygodną prawdą o napisie na ścianie Komitetu.


Bookmark and Share

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.