pierwsza sesja

Dziś zakończyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej – sesja, w której uczestniczyłem  nie jako obserwator i petent – tylko jako współtwórca prawa miejscowego.  Przewodniczącym Rady został wybrany z ogromnym kredytem zaufania Jan Tandyrak – szef PO w Olsztynie. Otrzymał głosy wszystkich Radnych obecnych na sesji. Ten kredyt zaufania to doping do działania – bo ta Rada musi nadrobić zaległości, musi pokazać nową jakość. Dziś też wybraliśmy wiceprzewodniczących – liczę, że będą ciężko pracować.

Już w najbliższy poniedziałek od 10 będziemy zaprzysięgać Prezydenta, będą się konstytuować też stałe komisje Rady Miasta. Ubolewam, że jest nas tylko dwóch w Radzie Miasta – chcąc pracować merytorycznie i skutecznie w komisjach trzeba było wybrać.  Zapisałem się ponad standard do 3 komisji, będzie ciężko ale nie mam wyboru. Jeśli się chce coś zmienić w mieście trzeba uczestniczyć w procesie kreacji. Nie może być to tylko nieme przyglądanie się sprawom, trzeba się złapać za bary z problemami.

I tak zamierzam pracować w komisjach

  • Komisja Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rozwoju Miasta
  • Komisja Kultury, Promocji i Turystyki
  • Komisja Budżetu i Finansów

Co ciekawe media zaczynają proces kreacji wizerunku Rady – dziś w internetowym wydaniu GW możemy przeczytać o „bankiecie” – jeśli dla dziennikarzy kawałek ciasta to już bankiet, to rzeczywiście musimy w Olsztynie nad promocją popracować. Polecę dziś wszystkim II Jarmark Świąteczny – pora poczuć ducha Świąt.

Dziś nie obyło się bez drobnej wpadki – trzeba dopracować system głosowania by wszyscy radni mogli głosować tajnie i bez problemów.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather