Odpowiedź na wniosek o budowę boiska na Zaciszu

Pismo Skierowane do Pana Krzysztofa Grabowskiego – Prezesa OTBS jako odpowiedź na pismo/wniosek podpisane przez 65 osób w sprawie budowy boiska.

W odpowiedzi na pismo od mieszkańców z dnia 04.07.2016 roku (data wpływu do OTBS 08.08.2016) na podstawie uchwały Rady Osiedla Generałów z dnia 10.10.2016r informuję że członkowie Rady od wielu lat starają się poprawić warunki życia na naszym osiedlu. Podejmujemy od wielu lat próby uruchomienia Parku Zacisze (odległość od budynków w zasobach OTBS od 140 metrów (Złota 14) do 550 (Złota 9). Tylko w tym roku podejmowaliśmy kilkanaście akcji poczynając od wykarczowania zakrzaczeń, wyrównania terenu a kończąc na utworzeniu tymczasowego boiska do piłki nożnej.

img_20161017_110940

Doposażenie boiska było przedmiotem projektu do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, projekt uzyskał w głosowaniu 442 głosy co jednak nie wystarczyło by wygrać. Niemniej Rada Osiedla Generałów 10.10.2016r podjęła decyzję w drodze uchwały o zakupie przestawnej bramki do piłki nożnej celem doposażenia terenu.

Ja osobiście podjąłem działania – organizując zbiórkę pieniędzy na dalsze cywilizowanie Parku Zacisze (pełna informacja pod adresem www.krzysztof.kacprzycki.pl) – stale informujemy o działaniach dokonując wpisów na popularnych portalach społecznościowych oznaczając wiadomości #ParkZacisze

Oczekiwania mieszkańców co do bliskiego usytuowania boiska (pod oknami) niestety w świetle ostatniego wyroku sądu dotyczącego lokalizacji i odszkodowań na Osiedlu Mazurskim –czyni niemożliwą do podjęcia.

Park Zacisze to teren oznaczony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako teren zieleni urządzonej, przy tym terenie znajduje się też obszar określony jako przeznaczony na usługi sportowe.

Rada Osiedla będzie podejmowała dalsze działania by polepszać warunki życia mieszkańców naszego osiedla – jesteśmy otwarci na współpracę, powiem więcej prosimy o pomoc w dalszej pracy nad Parkiem Zacisze.

W międzyczasie współpraca Rady Osiedla z Zarządzem Dróg Zieleni i Transportu zaowocowała zamontowaniem ławek w parku w pobliżu tymczasowego boiska

cs79wguwiaaeiyb

Kierując na Pana Prezesa ręce pismo, proszę o przekazanie informacji zwrotnej mieszkańcom zasobów OTBS na naszym osiedlu. Mój adres poczty elektronicznej jak i telefon są ogólnie dostępne – krzysztof@kacprztcki.pl; tel: 516-350-077, jestem również dostępny na portalach społecznościowych:

https://twitter.com/kacprzycki; https://www.facebook.com/krzysztof.kacprzycki/

Będziemy dalej czynić starania by kilka tysięcy mieszkańców części osiedla zwanej zwyczajowo Osiedle Zacisze miało każdego dnia lepsze warunki do życia, wychowywania dzieci i spędzania wolnego czasu.

Mam nadzieję, że współpraca połączona z najnowszymi zdobyczami technologicznymi pozwoli nawet w Parku Zacisze realizować postulat „posiadania na oku” dzieci za pośrednictwem kamer i dostępu do obrazu również za pośrednictwem smartfonów.

Facebooktwitterlinkedinby feather
Facebooktwitterlinkedinby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *