nie takich prezentów oczekiwałem

Prezenty jakie mieszkańcy Olsztyna i województwa otrzymali pod choinkę od władzy w kraju okazały się nie tyle koszmarkami co wręcz tragedią dla regionu. Jak dziś pamiętam rozpościerane przede mną wizje budowy obwodnicy Olsztyna – wybierzcie ludzi z PO do władzy samorządowej, a będzie obwodnica – będzie skomunikowanie regionu z resztą kraju.

Pewne wątpliwości budziły czy to odpowiedzi ministrów w Rządzie PO+PSL na interpelacje poselskie prof. Tadeusza Iwińskego [tu dla odświeżenia pamięci linkuję treść interpelacji 1 – 25/05/2010, 2 – 30/06-2010 i najnowszą z dziś 27/12/2010]

Uprzedzę słowa krytyki, co do sprawy i już pisze z jakich powodów mam pełne prawo krytycznie odnosić się do „ojców sukcesu” zadając pytanie co tuzowie lokalnej polityki, działacze platformy wyższego szczebla w regionie robili?, co robili oni w czasie kiedy w ciężkim trudzie ponosząc szereg wyrzeczeń uzgadnialiśmy w Olsztynie przebieg południowej obwodnicy Olsztyna?. Patrząc na ich obecną działalność wręcz się cieszę, że byli od tego procesu daleko – bo jeśli nie potrafią w własnym gronie uzgodnić odrobiny środków na nasze województwo – to najwyższa pora im za to podziękować.

Mam tu na myśli  senatora PO, który bryluje w stowarzyszeniu „16” – jak ja bym tak walczył wraz z mieszkańcami o chodnik, komunikację itp – to moi sąsiedzi wywieźliby mnie na taczce – taczce, którą bym sam w tym celu kupił. Marszałek – listy do kolegi z partii pisze. Kiepskie musi być to PO w regionie skoro takie kwiatki im centrala wycina. Mazury Cud Natury – świetne hasło – tylko jak tu dojechać?

Z premedytacją to piszę licząc że lokalne PO i PSL otrzeźwieje i weźmie się za sprawę poważnie. Te zabawę w kotka i myszkę czas zakończyć – prostowałem słowa wiceministra dziś w audycji My, Wy, Oni – zastanawiam się czy oni Tam ze stolicy, tam z PO uważają nas za dzikich ludzi, którzy nie znają matematyki?. To wreszcie w kasie UE zabrakło środków czy Panowie w rządzie się pogubili i tego bałaganu nie mają czym załatać i nie mają pomysłu gdzie znaleźć garść drobnych by wkład własny do inwestycji zapewnić?. Nie wiedzą jak, to najłatwiej uciąć, nie będzie problemu – nie będzie inwestycji nie będzie trzeba szukać środków.

Ile jeszcze razy będzie trzeba się poddawać spekulacjom co do kluczowych inwestycji – ja daję III szanse Minister wszystkie zaprzepaścił:

  1. Certyfikaty energetyczne – porażka w przepisach
  2. Kompletny bałagan na kolei
  3. Chcą oddać pieniądze do Brukseli zamiast wybudować nam drogi?

Zapytam się teraz tych co głosowali na PO – jak się z tym czujecie ?

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.