na tym etapie sprawa zakończona

Po informacjach płynących z mediów odetchnąłem z ulgą – bubel reformatorski przepadł, jest szansa by za sprawę zabrać się całościowo. Zaryzykowałem, stawiając na uczestniczenie w działaniach z drugiego rzędu, w tej sprawie chodziło o zachowanie w nienaruszonym stanie placówek edukacyjnych a nie promowanie własnej osoby. Jako szef SLD w Olsztynie nie mogłem też wytaczać ciągle nowych dział w stronę władz miasta – znając olsztyńską scenę polityczną obrazili by się i zrobili na przekór, szkodząc mieszkańcom.

Szczęśliwie bardzo delikatnie prowadzony nadzór nad działaniami i pewna koordynacja doprowadziły do końca, a z drugiej strony do początku walki o olsztyńską oświatę. W tym miejscu podziękuję dla wszystkich uczestników działań informująco-negocjacyjnych za zaufanie jakim mnie obdarzyli jako szefa SLD w Olsztynie. Mam nadzieję, że skutecznym działaniem na to zasłużyłem. Odczuwam wielką satysfakcję, że mogłem pomóc – warto było poświęcić te przeszło kilkadziesiąt godzin rozmów i spotkań – satysfakcja bezcenna.

Obrana strategia to tylko część z zaplanowanych działań, w zanadrzu mieliśmy kilka ciekawych akcji – cieszę się, że nie było trzeba wytaczać najcięższych dział. Podziekuję też Prezydentom – dziekuję za to, że zwyciezył rozsadek – będę też bacznie dopingował, by zalecane w stanowisku kompleksowe podejście do problemu się ziściło. Patrząc na wiceprezydenta z PiS mam scepytczne podejście co do jego skuteczności, ale SLD podejmie własne działania by problem olsztyńskiej oświaty raz i to definitywnie rozwiązać. Przed nami trudne wybory – wybory, których musimy dokonać, wybory, na które musimy być przygotowani.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.