miała być pętla/rondo przy moście na Łynie

Już od wielu lat trwa batalia o wydolną komunikację w południowej części Olsztyna. Przepychanki, walki i spory udało się uporządkować dzięki odpowiedzi MPK z 10 września 2007 roku. To pismo jako jedno z niewielu spełniało zarówno moje oczekiwania jak i oczekiwania mieszkańców Zacisza. To był spis wszystkich przeciwności jakie uniemożliwiają kursowanie dużym autobusom bezpośrednio do centrum.

Zgodnie z tą wytyczną prowadziłem monitoring polepszania infrastruktury (budowa Bartąskiej do Bartąga, budowa chodnika, przystanków), – na wszystko trzeba było znaleźć pieniądze – przyznaję, że ogromną pomoc w tej sprawie otrzymałem od lokalnych mediów, które zechciały się zająć sprawą.

Teraz znów pomoc jest potrzebna — były zapewnienia władz miasta, że ostatnia przeszkoda zostanie usunięta – przyznaję że wierzyłem w to aż do dziś. Moja wiara nie opierała się na obietnicy politycznej – tylko monitorowałem sprawę w MZDiM i Inwestycjach Miejskich.

Uzyskałem informację, że sprawa w toku jest porozumienie z gminą – wszystko będzie ok. Przejeżdżając dziś przez Stawigudę – na chwilę zatrzymałem się przed urzędem i wstąpiłem do pokoju nr 3 (plany przestrzenne – w Olsztynie dostałem informację, że będzie pętla uwzględniona w planie, nikt nie chciał zrobić projektu w Olsztynie – to gmina wpisze w plan. Panie w pokoju mimo, że bardzo miłe zrobiły duże oczy mówiąc, że nic o tym nie wiedzą i skierowały mnie do pokoju nr  15 (mieści się w nim dział inwestycji i dróg UG) Panowie powiedzieli w prost, że były ustalenia Olsztyn daje projekt i jest sprawa realizowana. Niestety nikt z Olsztyna od miesięcy w sprawie z gminą się nie kontaktował. Przyznaję, że zdębiałem – miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze.

Jak to możliwe, że tak prostego projektu jak rondo u zbiegu 3 dróg nikt nie chciał wykonać. Powody tego mogą być następujące – ktoś dął ciała w sprawie ogłoszenia przetargu/konkursu ofert na wykonanie projektu – albo celowo ucięto sprawie głowę.

Trzeba zainterweniować – to trwa stanowczo za długo. Poprosiłem dziennikarzy o pomoc w śledzeniu losów tej niezbędnej budowy ze względu na wydolność komunikacji.

trzy samorządy w sprawie musiały się porozumieć i mimo, że ta inwestycja jest ważna właśnie dla Olsztyna – to niestety władze miasta pokpiły sprawę.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.