maszyna się rozpędza

Maszyna polityczna w Olsztynie zaczyna się wolno rozpędzać 🙂 wakacyjna stagnacja już mija, a ja żywię nadzieję, że to czego jesteśmy świadkami pozwoli rozruszać to miasto. Dotychczas w Olsztynie działano w sposób gładziutki, układny – brakowało konstruktywnej krytyki – była ona wręcz niemile widziana. Pamiętam bardzo dobrze pewną formułę (nie wiem czy to gdzieś przeczytałem, czy mi to w trakcie dyskusji przyszło)” Lepiej mieć 10, którzy się z tobą czasem merytorycznie spierają niż 1000, którzy bezmyślnie klaszczą”.

Dzisiejsza konferencja prasowa wywołała mieszane uczucia!. Radość, że części Radnych leży na sercu budowa przedszkola na Osiedlu Generałów (czy to z przekory wobec Prezydenta, czy z pobódek merytorycznych? ważne by zapoczątkowano wreszcie w Olsztyniue wypełnianie najważniejszych potrzeb mieszkańców.)

W materiałach prasowych  nie doszukałem się informacji – kto sobie „zasługi” w sprawie śmieci przypisał?. Pamiętam na Radzie Miasta głosowanie nad programem naprawczym w ZGOK – niestety wakacje minęły a nikt tego dokumentu (nawet założeń nie widział) – pomysł był PO – a wykonanie ?.

Zatem gra polityczna w Olsztynie rozpoczęła się na dobre – mam nadzieję, że w tej zawierusze uda się kilka ważnych problemów mieszkańców rozwikłać! Jeśli będzie przy okazji tej „zabawy” wesoło – tym lepiej dla olsztyńskiej sceny politycznej 🙂

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.