Magdalena Ogórek z wizytą w Olsztynie

imageWczoraj z wizytą w Olsztynie była kandydatka na Prezydenta RP Magdalena Ogórek popierana przez SLD. Nie uczestniczyłem czynnie w wizycie, ale mogłem się przyglądać z płaszczyzny widza, dziennikarza. Przyznaję, że było to nowe doświadczenie no zawsze gdzieś bezpośrednio, czynnie brałem udział w wydarzeniu. Okazało się, że wiele mnie omijało z tego co się dzieje w rzeczywiskości. Bo to o czym mówi tłum, to o czym szepczą rozmawiają bierni obserwatorzy jest okazuje się 

Warte odnotowania jest ogromne zainteresowanie mediów samą kandydatką i jej wypowiedziami – niewiele brakowało by przemieszczający się dziennikarze, reporterzy, fotoreporterzy i operatorzy kamer roznieśli kram olsztyńskiego Bukinisty Pawła Pakuły – który już dawno wpisał się w krajobraz Olsztyna i jest marką sam w sobie. Szczęśliwie przetrwał napad dziennikarzy, kiedy to Magdalena Ogórek wpisywała się do pamiątkowej księgi.image

Co ciekawe wywiązała się krótka ale bardzo przyjemna rozmowa pomiędzy Kandydatką SLD a niemieckimi turystami, którzy zwiedzali Olsztyn.

Wracam do tego o czym najczęściej rozmawiano w tłumie, bo przez szczelny kordon przedstawicieli mediów tylko najbardziej zdeterminowanym udało się na kilka słów rozmowy dopchać do kandydatki. Co najczęściej podkreślano to nie tylko samo zainteresowanie mediów, ale idealne wręcz dopasowanie Magdaleny Ogórek do funkcji reprezentacyjnej – funkcji jaką Prezydent RP sprawuje na arenie międzynarodowej. Padały wręcz zdania, że to świetny ruch ze strony SLD że wreszcie stawia na młodych, że wreszcie jest ktoś kto zanim wypowie słowo już wzbudza zainteresowanie a jak coś powie, to warto tego posłuchać bo to nie są wytarte frazesy. Wiele osób odnotowało fakt rozmowy z przypadkowymi turystami, a dobre słowo o Olsztynie – to to czego nam mieszkańcom z ust tak znakomitego gościa potrzeba.

Nie obyło się oczywiście bez komentarzy co do dzień wcześniej debaty – sporo żartów pod kątem ekstremalnie „dziwnych” kandydatów. Źle wypowiadano się o Kukizie, który najwięcej by zyskał na tym, jeśliby tylko postawił krzesło dla Komorowskiego i sobie poszedł. Mówiąc tracił nie tylko % poparcia ale też i sympatię wyborców.

Dla mnie taka wizyta w Olsztynie to również dobra promocja miasta, odbyło się z udziałem Magdaleny Ogórek wiele rozmów, zaznaczono trudną historię miasta na cmentarzu, akademicki charakter miasta podczas wizyty na OSW. Z wielką przyjemnością obserwowałem reakcję mieszkańców i turystów! Wreszcie doczekałem wizyty w której ani razu nie padało hasło „precz z komuną”, kiedy wreszcie SLD postawi na młodych? Ludzie wręcz lgnęli do kandydatki na Prezydenta RP i co ważnie nie szczędzili ciepłych słów wsparcia.

Niestety koniecznym jest do odnotowania fakt, że media ogólnopolskie jak nie mają kontaktu z Magdaleną Ogórek – to narzekają, jak mają to nic z tego nie wynika. Więcej dobrego zrobi się będąc wśród ludzi a nie w TV! Jeśli SLD chce się wzmocnić, jeśli lewica chce odzyskać pozycję, poparcie społeczne musi zmierzyć się z problemem – co zrobić by media były nośnikiem informacji a nie jej kreatorem? Co zrobić by ludzie posługiwali się do wyrabiania opinii faktami a nie tym co powie w komentarzu ktoś w „Faktach, Wiadomościach czy Informacjach”?

Długa i wyboista przed nami droga, wiele wyzwań politycznych i organizacyjnych ale wizyta Magdaleny Ogórek w Olsztynie pokazała, że w społeczeństwie dobre słowo się znajdzie i pozytywna energia wobec SLD. Jest potencjał, są szanse, trzeba pracy by ich nie zmarnować! Apeluję przy tej okazji do Towarzyszek i Towarzyszy, by przypomnieli sobie jak to jest grać w drużynie, jak to jest grać razem! Nie będzie lekko, ale damy radę!

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.