Kto utrudnia pracę radnym?

Stenogram wypowiedzi w punkcie interpelację ostatniej pazdziernikowej Sesji Rady Miasta

Dziękuję, Panie Przewodniczący.

Nie chciałem dzisiaj zabierać głosu, bo dziś dzień szczególny, ale postaram się bardzo krótko jedną rzecz. Wielokrotnie na tej sesji w kuluarach, na spotkaniach komisji prosiłem o przedstawienie naszych zamierzeń dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi.

No niestety do dziś nie dostałem tak naprawdę żadnego dokumentu, który by mi pozwolił, no nie wiem… Zapłaciliśmy jakiemuś ekspertowi za sporządzenie opracowania ile powinno towynosić. Do dziś tak naprawdę nie dostałem. No mogę ze swojej strony na pewno podziękować Panu Prezydentowi, bo dostałem zaproszenie na 8 listopada, na godz. 17, na spotkanie dotyczące odpadów komunalnych. Ale ja bym chciał w tym spotkaniu brać udział przygotowany, a nie tylko słuchać i się zastanawiać na bieżąco.  Ta sprawa jest na tyle ważna, że myślę, że wszyscy powinniśmy się skonsultować i nie tylko wysłuchać, ale brać udział w otwartej i merytorycznej dyskusji.

A patrząc po tym wszystkim, szczególnie, że w zeszłym roku już apelowałem, żeby przystąpić do przygotowań do tej całej dość zagmatwanej układanki, która nazywa się gospodarką odpadami komunalnymi. I mam niechętnie i takie nieodparte wrażenia, że chyba ktoś próbuje mi utrudniać. Bo ja naprawdę nie jestem radnym, który podejmuje decyzjew sposób bardzo emocjonalny i nie merytoryczny. A chciałbym się po prostu przygotować. Lubię czytać, sporo czytać, a na razie nie mam czego czytać.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.