kryzys

Nawet obfitość grzybów w tym roku nie przysłoni efektów jakie widać w Polsce w obliczu kryzysu gospodarczego. Potwierdzają się moje wcześniejsze rozważania mówiące o tym, że My będziemy musieli się z kryzysem bliżej zapoznać. I tu muszę rozwiać falę optymizmu rządzącej PO – Platformy żyjącej PR’em. Jak dalej będzie ukrywanie deficytu i kosztów to nasza zielona wyspa niczym Atlantyda spocznie na dnie.

Ostatnie dni to czas doniesień głównych portali to o trudnej sytuacji w branży odzieżowej, spożywczej – nasze społeczeństwo zubożało do tego stopnia, że oszczędza na wszystkim.

Wchodzimy w ten stan jakie spotęgował kryzys u naszych zachodnich sąsiadów. Rządzące PO w kraju unika trudnych choć koniecznych decyzji, a wręcz obecną sytuację pogarsza ukrywając koszty w ZUS, Funduszu Drogowym, czy też w postaci proponowanych podwyżek opłat np. za rejestrację samochodu. Takie upychanie deficytu pompuje bańkę naszej niewypłacalności. Ostatnio padło porównanie, że Premier Tusk i PO zadłuża Polskę dwukrotnie szybciej niż budowniczy Gierek!. Planowana prywatyzacja poniżej wartości, podwyżka podatków destabilizują gospodarkę krajową. My mieszkańcy chroniąc się przed kryzysem finansów gospodarstw rodzinnych ograniczamy zakupy.

Przez to wszystko w drastycznym tempie maleje popyt wewnętrzny – nakręca się spirala. Nie kupujemy ubrań, nie kupujemy „luksusowej” żywności – mamy wszak wydatki z rozpoczęciem roku szkolnego, przygotowaniami do zimy itp.

Platforma płynie na PR a my pójdziemy na dno – nie ma reform, nie ma działania – te rządy doprowadzą nas do utraty kontroli nad kluczowymi gałęziami gospodarki. A nastąpi to co zapewne w najgorszym z możliwych scenariuszy – w chwili recesji za kwoty poniżej wartości. Czy tego są warte dalsze rządy specjalistów od PR?.

Halo Neo czas się obudzić, czas wziąć czerwoną pigułkę!.

Teraz krzyż jest najważniejszy ? – jak tak dalej będzie to ten krzyż będzie dla nas niczym góra lodowa dla Titanica!. Czas zmienić kapitana!. Już najwyższa pora – jeszcze jest chwila by zmienić kurs – jeśli nie zatoniemy!.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.