Komentarz do wypowiedzi na łamach Olsztyn.Gazeta.pl

Oto kilka zdań komentarza do wypowiedzi jaka ukazała się na łamach portalu Olsztyn.Gazeta.pl.

Niestety nie zgadzam się z tak wybiórczym przedstawieniem tematu. Samo podniesienie stawek za najem nic nie zmieni, a wręcz sytuację pogorszy. W Radzie Miasta wielokrotnie wszczynałem dyskusje by stworzyć kompletne rozwiązanie dotyczące polityki mieszkaniowej miasta. W tym świetle składałem interpelacje dotyczące:
działalności ZBK,
zaległości miasta w stosunku do wspólnot mieszkaniowych,
nakazów sądowych wydania lokalu socjalnego itd.
Zadłużenie najemców wobec miasta wynosi 26mln jeśli podniesiemy bez polityki oddłużenia, odpracowania zaległości, umożliwienie zamiany daje tylko małe pole manewru. Problemu nie rozwiązuje.

Dziwna to metoda w Olsztynie, że najpierw plany ujawnia gazeta, a Radni są stawiani pod ścianą. Znów pewnie usłyszę, że komentuję na forum – a gdzie mam skoro nie pokazano projektu uchwały, nie ma dyskusji o polityce mieszkaniowej, pojawiają się apele ale nie ma merytorycznej dyskusji.

Dobrym prognostykiem jest fakt, że zaczyna się mówić o problemie polityki mieszkaniowej, dotychczas był to temat tabu zamiatany pod dywan. Czekam na kompleksowe informacje – to jest tylko wierzchołek góry lodowej. Samotny manewr podniesienia cen nic nie rozwiąże, a może wiele zagmatwać dla tych najmniej zarabiających.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.