Kolejna sesja za nami

Dziś niestety najwięcej czasu Rada Miasta poświęciła sprawie tablicy upamiętniającej Tarasa Szewczenkę ukraińskiego poetę. Szczęśliwie mimo pewnych braków we wniosku i odrobiną innego systemu działania udało się uniknąć międzynarodowego zgrzytu. Tablica niewielkich rozmiarów ma zostać odsłonięta w rocznicę śmierci poety. Fundatorem jest partnerskie miasto Łuck na Ukrainie.

Sesja to również czas na składanie zapytań, interpelacji radnych. Oto sprawy, w których poprosiłem prezydenta o informacje  interwencję.

 1. Na przełomie marca i kwietnia ruszają konkursy termomodrnizacyjne poprosiłem Prezydenta o informację jakie wnioski o dofinansowanie jako miasto będziemy składać i czy w ramach propozycji znajdzie się biblioteka Planeta 11.
 2. 24 lutego mija kolejna już 71 rocznica śmierci Seweryna Pieniężnego jeden z mieszkańców miasta zwrócił się z prośbą o podjęcie rozmów zmierzających do przeniesienia popiersia w okolice ul. Pieniężnego przy trakcie spacerowym wzdłuż Łyny. Proszę Prezydenta o informacje o możliwości i kosztach przeprowadzenia tej operacji.
 3. Kolejny raz wraca temat psich kup. Okazuje się, że 10 procent mieszkańców miasta terroryzuje wszystkich. Dotychczas podejmowane działania nie przyniosły zamierzonych efektów. Mimo dostępności torebek na odchody sytuacja się nie poprawiła. Działania jakie można podjąć w sprawie zostały przekazane przez Radę Osiedla Generałów. Uchwała RM z 2006 roku w paragrafie 3 nakłada obowiązek bezpłatnego znakowania psów których właściciele mieszkają na terenie Olsztyna. Proszę o informację na temat miejsc, w których zgodnie z uchwałą można dokonać takiej czynności. Identyfikacja psa pozwoli zobligować właściciela do stosowania się do paragrafu 2 uchwały LV/746/06 z 25 stycznia 2006r.
 4. Proszę o informację ile w zeszłym roku wycięto drzew na terenie Olsztyna a ile zostało posadzonych.
 5. Mając na uwadze wniosek składany przez Radnego Dżusa na poprzedniej sesji zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o udzielenie informacji w jakiej wormie i gdzie są prowadzone zajęcia W-F dla uczniów szkół, które nie posiadają sal gimnastycznych.
 6. Na Komisji Gospodarki Komunalnej pytałem się o koszty dodatkowe wynikające z budowy ronda na Osiedlu Generałów proszę o informację ile i kto zapłaci za zniszczone w trakcie budowy ronda ulice Kutrzeby i Kleeberga?.
 7. Do dziś nie otrzymałem odpowiedzi w sprawie interpelacji dotyczącej sklepu Evan – przypominam ten fakt Prezydentowi.
 8. Uchwała w sprawie trybu prowadzenia konsultacji na terenie miasta nie weszła jeszcze w życie, nie została opublikowana w dzienniku Wojewody – wnioskuję by wszystkie konsultacje już odbywały się na zasadach ujętych w tej uchwale i by Radni byli informowani o terminie w jakim podejmowane uchwały stają się obowiązującymi.
 9. Ostatnie dni to czas, w którym jesteśmy informowani o kłopotach osiedlowych klubów. Na spotkaniu z mieszkańcami Jarot również była podnoszona sprawa utrzymania klubu przez spółdzielców. Proszę Prezydenta o informacje w jaki sposób miasto może wesprzeć działalność tych klubów tak, by mogli z nich korzystać wszyscy mieszkańcy. Proszę o rozważenie możliwości „rozproszenia” MOK z uwzględnieniem klubów osiedlowych.
 10. Plac zabaw na Osiedlu Generałów jest utrzymywany przez SM Kormoran, w trakcie „zamieszania” wokół lokalizacji przedszkola Pan Prezydent mógł się przekonać, że z placu korzystają nie tylko spółdzielcy. SM Kormoran złożyła pismo w sprawie utrzymania tego placu, proszę o informację w tej sprawie. Koniczne jest wygospodarowanie środków nie tylko na niezbędne utrzymanie, ale i polepszenie infrastruktury dostępnej na tym placu.
 11. Ostatnie wydarzenia sportowe i dobry klimat wokół narciarstwa biegowego skłaniają do bliższego zapoznania się z tym sportem. Proszę zatem o informację czy takie trasy biegowe można wytyczyć w lesie miejskim i wzdłuż jeziora Długiego i Krzywego.

Dyskutowaliśmy na temat bilansu otwarcia – informacji Prezydenta o stanie miasta o tym napiszę w kolejnej wolnej chwili. Już jutro kolejna komisja kultury. Startujemy o 9:00.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.