jutro decydujące decyzje

Już jutro Rada Miasta podejmie decyzję, o tym czy olsztyńską edukację czeka powierzchowny lifting – czy gruntowna reforma. Dziś w tej również w tej sprawie byłem na spotkaniu u Prezydenta Miasta. Podczas półgodzinnej rozmowy wymieniliśmy się poglądami – w kilku kwestiach są zbieżne w innych nie. Tak czy inaczej jutro zadecydują radni. Czy starczy im determinacji – nie wiem. Uwikłanie Rady Miasta jest nader widoczne – atmosfera dyskusji się niebezpiecznie podgrzewa.

Nie chciałem zbyt upolityczniać debaty o oświacie – dotychczasowe działania oprócz udziału w rozmowach skupiały się na logistycznej oprawie całego procesu docierania do Radnych.

Jutro odbędzie się głosowanie i z niego trzeba wyciągnąć wnioski. Mam jeszcze resztki wiary w przyzwoitość radnych – jeśli jej nie starczy będzie trzeba podjąć bardziej drastyczne metody. Obecna sytuacja jest tak wykreowana by radni mogli wyjść z tego zamieszania z twarzą.

Zarówno Prezydent i Wice mogą pochwycić wyciągniętą dłoń i zacząć rozmowy o gruntownych zmianach w oświacie. Jeśli tego nie uczynią – godzą się na wszelkie konsekwencje polityczne i społeczne z pełną świadomością.

Nie zostaje nic innego jak trzymać kciuki i czekać na rozstrzygnięcie.

Co do WPI to żałuję, że Prezydent porzucił dobrą tradycję ustalania tego dokumentu z Radami Osiedli  – korzystał z zaplecza – a teraz je marginalizuje.  Miała być współpraca, miała być budowa społeczeństwa obywatelskiego a wyszło jak zawsze. Trzeba z tego wyciągać wnioski na przyszłość.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.