jezioro Ukiel – sprawdzam

Szanowny Panie Prezydencie!

Wielokrotnie poruszałem temat Jeziora Ukiel, między innymi z mojej inicjatywy powstały badania wykonanie przez Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie, badanie wykonane pod kierownictwem Pana dr. inż. Andrzej Kapusty (01.03.2016r raport badawczy pt: Stan ekologiczny jeziora Ukiel), a w 2017 roku osobiście prowadziłem projekt badawczy w wyniku którego powstała praca pod kierownictwem Pana dr hab. Konrada Turkowskiego prof. UWM Wielowariantowe wykorzystanie jeziora Ukiel w Olsztynie (efekty zmian i zagrożenia) .W tym sezonie turystycznym kolejny raz mieliśmy problemy z jakością wody a niestety zmiany organizacyjne w zarządzaniu wodami w Polsce (powstanie Wód Polskich, oraz zmiana ustawy Prawo Wodne) nie poprawiły sytuacji największego akwenu w naszym mieście.

Pracę udostępniłem publicznie, przesłałem ją również na ręce Pana Prezydenta. Po upływie roku należy wprost zapytać zarówno władze miasta jak i skierować pytanie do Wód Polskich (kierując pismo do wiadomości) jakie działania w celu ochrony jeziora Ukiel zostały podjęte? Co zrobiono by zapobiec pogorszeniu jakości wody w jeziorze? Co zrobiono by poprawić jakość wody? Co zrobiono by zlikwidować nieprawidłowości, niezgodne działanie z ustawą Prawo Wodne wskazanie w moim opracowaniu (oznaczone i opisane na podkładach mapowych)?

Wato postawić pytanie czy rozważono propozycję Pana Sławomira Dominiczaka – pomysł na innowacyjne rozwiązanie w skali europejskiej (a może nawet światowej) oczyszczania wody naszego najchętniej odwiedzanego przez mieszkańców i turystów jeziora? Dla ponad miliona odwiedzających jezioro warto podejmować wysiłek i trud! Czy podjęto próbę poszukania montażu finansowego dla tak unikatowego rozwiązania?

Krzysztof Kacprzycki

Do wiadomości Pan Przemysław Daca Prezes Wód Polskich
Poruszający sprawę w mediach Redaktor Michał Koronowski

link do opracowania:
http://krzysztof.kacprzycki.pl/wp-content/uploads/2017/06/Praca-dyplomowa_Kacprzycki.pdf

Facebooktwitterlinkedinby feather
Facebooktwitterlinkedinby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *