interpelcaja do zamrażarki

Napisać kilka zdań nie stanowi problemu, ale przecież nie po to się pisze by pisać, tylko by rozwiązać problem. Tym razem spróbuję innego sposoby – zanim dostarczę/lub nie poniższy tekst w formie interpelacji postaram się porozmawiać z olsztyńskimi drogowcami czy długo ma trwać taka gra w kotka i myszkę.

 

Wielokrotnie monitowałem w sprawie jakości wykonanych robót, jednakże odpowiedzi czy to w trakcie posiedzeń komisji, czy pisemne na interpelacje nie spełniły swojego zadania zatem powracam do sprawy na podstawie szczegółowego rozwiązania technicznego do tematu. Dotychczasowa forma moich zapytań i interpelacji – poruszanie kilku spraw pobocznych pozostawiało furtkę na dowolne kształtowanie odpowiedzi zatem postaram się dostosować do systemu i osiągnąć zamierzony skutek a nie tylko pisanie 'sobie a muzom’.

Powrócę zatem do interpelacji 44/2011/SLD i odpowiedzi MZ.NA.0003.37.2011 oraz BRN.003.14.2011.

W związku z faktem, że inwestor, właściciel i zarządca wskazanego rozwiązania komunikacyjnego w świetle w/w odpowiedzi są zadowoleni z faktu, że utworzona poprzez inwestycje kałuża jest powodem wielu zmartwień u pieszych ochlapanych wodą przez samochody poruszające się ul. Bartąską proszę o przekazanie informacji z podaniem nr uprawnień osób które zaprojektowały rozwiązanie komunikacyjne, wykonali roboty budowlane, pełnili na inwestycji budowlanej nadzór techniczny, dokonali odbioru z ramienia inwestora/zarządcy  celem podjęcia działań obligujących do weryfikacji podjętych w procesie budowlanym decyzji.

Obecna sytuacja nie tylko działa na szkodę ubioru i samopoczucia obryzgiwanych wodą pieszych, ale również powoduje zagrożenie w ruchu kołowym ze względu na pojazdy przejeżdżające przez, jak i próbujące ominąć wspomnianą kałużę.

Woda po przepełnieniu profilu drogi spływa „bez pytania’ na obce działki, a mogłaby znaleźć ujście zgodnie z prawem i bez bezsensownego piśmiennictwa. Potrzebne rozwiązania są na poziomie technicznej szkoły zawodowej, tylko chęci na ich wykonanie nigdzie nie widać!

Moją ciekawość budzi sytuacja, w której –  grupa 'fachowców’ próbuje znaleźć wytłumaczenie – dlaczego kałuża w niedawno wybudowanej drodze musi nadal pozostać?

jutro wykonam kilka telefonów, zobaczymy jakie będą efekty? Podstawa to dać szansę.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.