interpelacje/zapytania z maja

imageCzas uporać się z zaległościami – spisaniem tego, co na majowej sesji Rady Miasta padło z moich ust w punkcie zapytania/interpelacje radnych.

181/SLD/2014

Na ostatniej Komisji Gospodarki byliśmy świadkami dziwnego zdarzenia. Osobiście byłem zaskoczony faktem, że na komisję przychodzą przedstawiciele kościoła zieloświątkowego, z zapytaniem kiedy zostaną wypełnione obietnice jakie zdaniem obecnych Prezydent złożył! Co ciekawe sprawę wybrania miejsca, znalezienie obejścia procedur by mimo wszczęcia procedury uchwalenia MPZP dla wskazanej lokalizacji móc postawić świątynię pilotował doradca prezydenta cały. Cały ten proceder poddaje w wątpliwość przejrzystość podejmowania decyzji w Urzędzie! Coś, komuś, gdzieś – a radni przyklepią ?! Proszę o wyjaśnienie, ujawnienie tego co w tej sprawie się zdążyło! Moim zdaniem wskazana lokalizacja nie jest trafiona, nie jest w interesie budżetu miasta, nie jest w interesie śródmieścia, nie zapewnia odpowiedniego poziomu architektury w tym miejscu! Sugerowana zniżka na sprzedaż gruntu – bonifikata 99% i zero podatków w przyszłości za grunt który dziś może być wart 2 000 000zł – to przejaw niegospodarności! Czekam na wyjaśnienia i ujawnienie faktów!

182/SLD/2014

Z zaciekawieniem przyjąłem informację w odpowiedzi na interpelację jaką dziś otrzymałem w sprawie festiwalu w Olsztynie. Z podanych przez Pana danych wynika – że większą część środków przeznaczona na festiwal ma trafić do Agory. Zapewne znana jest Panu trudna sytuacja spółki i spółek powiązanych, znany jest też Panu fakt, że dziennikarze olsztyńskiego oddziału Gazety Wyborczej wielokrotnie wspierali działania społeczne – za co jestem im osobiście ogromnie wdzięczny! Proszę ujawnić jakie kwoty i kiedy z UM, miejskich spółek i podmiotów powiązanych trafiły w tym roku i jeszcze trafią do grupy? Czy to zapewni sukces zakładanemu przedsięwzięciu? Z kim w sprawie festiwalu jeszcze rozmawialiśmy i co zadecydowało o wyborze partnera?

183/SLD/2014

Znana jest Panu interpelacja 107/SLD/2012  dotycząca rzeki Wadąg, od tamtej pory minęły dwa lata i nadal w Olsztynie nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie można z dużym sukcesem powędkować. Trafiły do mnie ostatnio uwagi co do zagospodarowania jeziora Track – podobno jest to ciekawy zbiornik do wędkowania, ale dziś nie jest to możliwe ze względu na brak gospodarza! Przypominam zatem interpelację by poszukać rozwiązań, które np w oparciu o Track będą dobrym miejscem do wędkowania i czynnego uprawiania tego sportu. Co Pan zamierza w tej sprawie zrobić?

184/SLD/2014

Tablice informacyjne przy wykopaliskach na starówce. Panie Prezydencie zwracam się z prośbą o wygospodarowanie około 200 zł na tablice informacyjne minimum w trzech językach – tablice informujące o tym co zostało odnalezione i o tej części dopiero odkrywanej historii miasta.

 

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.