Interpelacje z wrześniowej Sesji Rady Miasta

Wnioski, interpelacje, zapytania z XL Sesji Rady Miasta Olsztyna 27 września 2017r.

Pytałem wielokrotnie o sprawy gospodarki wodą na terenie Olsztyna (dokonując też żądanych opłat) jeśli kolejny raz trzeba by dokonać kontroli władzy wykonawczej zapłacić – proszę wystawić rachunek zapłacę bo chcę zobaczyć/sprawdzić ekspertyzy jakie w sprawie spornego zalewania Drogi z Płyt były zlecane. Bo pieniądze zostały wydane a My nadal jako miasto nic z tego nie mamy.

 

Sprawa „dekomunizacji” zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego IIOSK 631/12  chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że do chwili wymiany ostatniego dokumentu który posiada dotychczas funkcjonujące nazwy ulic – tabliczka z nazwą ulicy powinna pozostać przekreślona. Nie powinno się ich likwidować jak to pojawia się w wypowiedziach służb podległych gminie w mediach. Proszę o ustosunkowanie się do sprawy.

 

Proszę o zwrócenie uwagi na skomunikowanie (szczególnie na powrocie) linii autobusowych z tramwajowymi. Mam tu na uwadze sytuacje jakie się zdarzają w kontekście uciekających linii 121 i 136 w przypadku spóźnienia się tramwaju. Czy można dostosować tak reżim czasowy by pasażerowie- mieszkańcy Zacisza mogli się dogodnie przesiąść z tramwaju do autobusu. Wyjazd z osiedla jest dobrze skomunikowany – teraz czas na powroty.

Facebooktwitterlinkedinby feather
Facebooktwitterlinkedinby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *