Interpelacje z sesji Rady Miasta styczeń 2018

Panie Prezydencie proszę ustosunkowanie się do pytań:

  • Spalinomierze dla Policji i Straży Miejskiej – czy planuje się w Olsztynie wsparcie służb celem ochrony życia i zdrowia mieszkańców naszego miasta?

 

  • Czy podejmuje się działania celem ustalenia strategii na zmianę nadzoru nad utrzymaniem porządku i czystości na terenie gminy Olsztyn? Obecny stan zaśmiecenia niedopałkami i psimi kupami zmusza do wątpienia w skuteczność dotychczasowych metod.

(zdjęcie z/i za zgodą Olsztyn24.com) – link do galerii https://www.olsztyn24.com/galeria/4146-xliv-sesja-rady-miasta-olsztyna.html

  • Czy możliwe jest bieżące ujawnianie statystyk przewinień w ruchu drogowym? Mamy drogi system ITS którego nikt nie chce przejąć pod opiekę (w aspekcie egzekucji wykroczeń) zatem proszę o bieżące publikowanie informacji o zdarzeniach jakie system wychwyca na terenie Olsztyna. Może pełna informacja (dobowa, tygodniowa, miesięczna i roczna) wpłynie zarówno na wyobraźnię kierowców jak i na skuteczność działania policji?

 

  • Prezydent Duda podpisał nowelizację ustaw o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz o bezpieczeństwie imprez masowych – zatem zwracam się do Pana Prezydenta z pytaniem jakie rekomendacje w tej sprawie proponuje MZPiTU i czy zmiany będą konsultowane z radami osiedli?

 

  • Ulica Partyzantów – pojawiające się informacje z postępu robót, czy wręcz jego braku znacząco od siebie odbiegają. Czy Pan Prezydent dysponuje wiedzą i może ją ujawnić jaki jest stan rzeczywisty co do planowanego a rzeczywistego zaawansowania harmonogramu robót budowlanych? Oraz jakie są plany na dalsze postępowanie w związku z tą inwestycją?

 

  • Model ruchu w mieście – co planujemy w tej sprawie w mieście? Czy podejmujemy próbę opracowania tego pożytecznego narzędzia? Jakie pojawiają się w tej sprawie trudności?

 

W oczekiwaniu na odpowiedź

Krzysztof Kacprzycki

 

 

Facebooktwitterlinkedinby feather
Facebooktwitterlinkedinby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *