interpelacje z październikowej Sesji Rady Miasta

 Wyciąg z protokołu z ostatniej sesji Rady Miasta – punk interpelacje i zapytania. Jutro do Urzędu trafią nowe zatem sprawy trzeba uporządkować.

57/2011/SLD Radny Kacprzycki Zapytał jakie są zaległości Miasta z tytułu opóźnień lub braku wpłat na fundusze remontowe wspólnot mieszkaniowych, w których uczestnikiem jest Miasto? Czy płacimy odsetki za nieterminowe wpłaty?

587/2011/SLD Radny wcześniej złożył interpelację odnośnie planów związanych z gospodarką odpadami komunalnymi. Od 2012 roku ale z mocą obowiązującą od 2013 roku i sprawa ta była poruszana na ostatnim posiedzeniu komisji ZMP. Związek Miast Polskich chce reprezentować gminy przedstawiając oczekiwania związane z rozporządzeniami, które będą przygotowywane w tej sprawie. Gminy muszą wyartykułować swoje oczekiwania, dlatego podmioty odpowiedzialne za gospodarkę komunalną muszą przedstawić swoje potrzeby, aby było wiadomo za czym lobbować. Kolejne posiedzenie tej komisji będzie w listopadzie i dobrze byłoby znać stanowisko władz miasta w tej sprawie.

59/2011/SLD Odnosząc się do odpowiedzi na interpelację dotyczącą transportu buraka cukrowego przez Olsztyn, Radny nie wie dlaczego Pan Prezydent wywnioskował z niej, iż miał w zamyśle zamknięcie ulic dla tirów? Chodziło o przeprowadzenie negocjacji z władzami spółki, które mogłyby odwieść je od forsowania tego pomysłu. Zysk spółki rzędu 200.000 – 500.000 zł będzie stratą dla naszych dróg liczoną milionach, których w budżecie nie mamy. Ile będzie kosztowała przebudowa ulicy Leonharda, która najbardziej ucierpi na tym transporcie?

60/2011/SLD Akcja: „Skasuj bilet!” Radny dostaje dziesiątki maili od internautów powiadamiających go, iż będą kasować bilety i przekazywać je innym użytkownikom komunikacji miejskiej. W związku z tym Radny chce wiedzieć, kiedy zacznie funkcjonować tzw. bilet elektroniczny co ZKM pozwoli na „ukrócenie” pomysłowości mieszkańców oraz wyciągniecie wniosków z takich akcji. Wiadomo, że ZKM złożył doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa, ale zostało one odrzucone. Jest problem i warto się nad nim pochylić i Radny chce wiedzieć, kiedy to nastąpi?

61/2011/SLD Radny nawiązując do odpowiedzi (za którą podziękował, bo otrzymał olbrzymi materiał do badań na interpelację dotyczącą zmian opłat za publiczne przedszkola na terenie gminy, zapytał czy Miasto zamierza dokonać zmiany systemu opłat czy uznaje, że była to dobra decyzja podwyższenia opłaty i przyjmuje odpowiedzialność za wprowadzenie zamieszania w życiu kilku tysięcy rodziców dzieci korzystających z przedszkoli. Radny chce wiedzieć, czy i kiedy nastąpi dyskusja na ten temat?

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.