interpelacje: Tramwaje z Turcji, piesi, Osiedle Generałów, model ruchu, ul. Maczka

  • Nawiązując do dyskusji z dzisiejszej sesji powtarzam wniosek o wprowadzenia procedury informowania przez obsługujących SPP służb porządkowych o blokowaniu przejścia dla osób niepełnosprawnych, osób starszych i rodziców z dziećmi. Miasto posiada rozbudowany monitoring zatem warto wykorzystać to narzędzie do uporządkowania i egzekucji praw pieszych. Proszę o informację ile przypadków blokowania chodników, przejść dla pieszych przez pojazdy jest zgłaszanych poprzez aplikację i portal Bezpieczny Olsztyn i sposób oraz formę ich realizacji.

 

  • Sprawa wyboru dostawcy taboru tramwajowego dla Olsztyna. W związku ze złożoną ofertą na dostawę tureckich tramwajów do Olsztyna zwracam się z prośbą by w przypadku podpisania umowy na dostawę rozpocząć rozmowy z producentem o otwarciu w Olsztynie europejskiego centrum serwisowego firmy Durmazlar – oferta producenta pozwala sądzić, że planuje zaznaczyć swoją obecność na rynku europejskim. Swoją pozycję w Europie ma MPEC świadcząc usługi na zewnątrz, PWiK świadczy również usługi – zatem patrząc na obecnie będący w dyspozycji miasta tabor tramwajowy oraz możliwe zakupy podobną pozycję może mieć przy współpracy z producentem nasze MPK.

 

  • Propozycja Rady Osiedla Generałów dotycząca sfery oświaty i planowania przestrzennego – złożona w formie uchwały 20-go grudnia 2017 – proszę o ustosunkowanie się do zawartych tam wniosków/postulatów.

 

  • Model ruchu – ja miałem na myśli opracowanie kompleksowe/badania a nie zakup oprogramowania jak zapisano w odpowiedzi zatem jeszcze raz proszę o odniesienie się do problemu całościowo, czym obecnie dysponujemy, jakie mamy w tej sprawie opracowania, jakie możemy wygenerować rozwiązania by w określonym czasie takim modelem ruchu dysponować.

 

  • Jakie są plany na rozwiązanie komunikacyjne ul. Maczka – znana mi jest sytuacja budżetowa ale proszę o próbę przedstawienia możliwych montaży finansowych zmierzających do docelowego wykonania dojazdu, dojścia do miejskiego przedszkola.

 

  • ile wydaliśmy na zabezpieczenie przed aktami wandalizmu na placu Dunikowskiego? Jeśli w obecnym kształcie nie jesteśmy w stanie zapewnić na tym terenie bezpieczeństwa proszę o rozważenie wyłączenie tego terenu z ruchu.
Facebooktwitterlinkedinby feather
Facebooktwitterlinkedinby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *