interpelacje: powrót do wystawy, nowe Prawo Wodne, ograniczenia w MSIPMO, ekspertyzy

Interpelacje 30-08-2017 r

Zwracam się z zapytaniem czy miasto oszacowało już koszty wejścia w życie ustawy Prawo Wodne (tekst opublikowany w dzienniku urzędowym 23.08.2017 r.)? Co planujemy zrobić by zminimalizować koszty jej wprowadzenia?

 

Czy przewidziano pełny dostęp do MSIPMO dla radnych? Kiedyś funkcjonująca wersja pozwalała na dostępnych ustawianiach skuteczniej podejmować interwencje – dziś zakres danych prezentowanych jest ograniczony, co utrudnia szybkość podejmowania działań.

 

W budżecie kolejny raz mowa o ekspertyzach w sprawie obowiązywania prawa wodnego (zaburzenie stosunków wodnych) czy mogę zatem poprosić o udostępnienie tych opracowanych celem zapoznania się z ich treścią? Kolejny raz płacimy za dokumenty, które nie rozwiązują problemu (patrz ciągle niezakończona sprawa drogi z płyt).

 

Powracam do sprawy know-how dotyczącej organizacji wystawy na terenie Olsztyna. Z otrzymanej odpowiedzi wynika, że monopol na taką działalność ma BWA – sztywne ramy szkodzą sztuce, szkodą jej odbiorowi zatem jeszcze raz zwracam się do właściwe podejście do tematu i zdradzenie tak skrzętnie ukrywanej tajemnicy: co trzeba zrobić by zorganizować wystawę na terenie Olsztyna?
(z udzielonej odpowiedzi wynika, że trzeba przejąć BWA, chyba nie o to chodzi?)

 

 

Facebooktwitterlinkedinby feather
Facebooktwitterlinkedinby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *