Interpelacja: Zapewnienie bezpieczeństwa w pobliżu PM 5

 

Interpelacja dotycząca zapewnienia bezpieczeństwa w pobliżu PM 5 – jedynym obiekcie gminnym na Osiedlu Generałów

Nawiązując do wcześniejszych próśb i wniosków w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych mieszkańców nie tylko Osiedla Generałów zwracam się z ogromną prośbą nie tylko od Rady Osiedla Generałów ale również rodziców – prośbą o wygospodarowanie w budżecie miasta środków na właściwe skomunikowanie Przedszkola Miejskiego nr 5 przy ul. Generała Maczka

          

Od lat promujemy inne środki komunikacji niż indywidualny transport samochodowy, podnosimy jakość infrastruktury pieszej, rowerowej, prowadzimy szereg zachęt i akcji promocyjnych, dokładamy – przybliżamy komunikację publiczną do głównych generatorów ruchu w Olsztynie. Niestety jedną z czarnych plam na mapie działań gminy pozostało otoczenie publicznego przedszkola, o które zabiegaliśmy od 2008 roku, kiedy w imieniu mieszkańców sprawę przedstawiłem na posiedzeniu Komisji Edukacji (przewodnicząca Komisji wówczas była Pani Radna Ewa Piotrkowska). Po szeregu mniejszych i większych komplikacji udało się wybudować obiekt – najnowocześniejszy na terenie Olsztyna i jedyny obiekt należący do gminy na Osiedlu Generałów. W tym roku minęło pięć lat od chwili uruchomienia przedszkola, a mimo doraźnych napraw sytuacja przed obiektem niewiele się zmieniła.

Zwracam się zatem do Pana z ogromną prośbą o powrót do idei zapewnienia bezpieczeństwa wokół PM5 jak również na okoliczność doprowadzenia bezpiecznie przedszkolaków do obiektu. Prośba wydaje się tym pilniejsza, że kolejny raz zbliżają się utrudnienia komunikacyjne w południowej części Olsztyna związane z planowanym II i III etapem budowy linii tramwajowej i może będzie znów potrzebny komunikacyjny bajpas.

Dziś brakuje na dojściu do przedszkola zarówno przejścia dla pieszych (tu idealne wydaje się przejście na wyniesieniu) lub inne wskazane np. w „Podręczniku organizatorów ruchu pieszego” pracy zbiorowej pod redakcją Kazimierza Jamroza, a najlepszym rozwiązaniem byłoby na tym obszarze wprowadzenie strefy zamieszkania.

Obecny układ komunikacyjny jest widoczny na załączonym zdjęciu a wyjście z przedszkola bezpośrednio na wątpliwej jakości ulicę, a z niej wprost na błoto to nie jest rozwiązanie, które powinno się funkcjonować przez tyle lat w blisko 200 tysięcznym mieście – stolicy województwa.

Głęboko wierzę, że ten stan rzeczy możemy naprawić w trybie pilnym. Mam nadzieję, że mimo pretensji do dewelopera realizującego pobliskie osiedle zapewnimy najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Liczę również na wsparcie koleżanek i kolegów radnych kierując w tej interpelacji prośbę o wsparcie w staraniach o wypełnienie elementarnego obowiązku jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom gminy, a zwłaszcza bezpieczeństwo tych najmniejszych podopiecznych naszego miasta.

Warto również unowocześnienie infrastruktury potraktować jako naturalne dowiązanie Osiedla Generałów to planowanej budowy Łynostrady.

Pozostając do dyspozycji.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinrssyoutubeby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *