interpelacja z sesji Rady Miasta 30 maja 2018r.

z lekkim opóźnieniem zamieszczam treść zapytań/interpelacji z sesji Rady Miasta.

  1. Mieszkańcy zgłaszają problem z funkcjonowaniem klimatyzacji w komunikacji publicznej – czy jest możliwe zapewnienie jednolitego poziomu schłodzenia w każdym pojeździe obsługującym mieszkańców naszego miasta?
  2. Regulacja świateł na przejazdach/skrzyżowaniach dla pieszych i rowerzystów – Pan BZ zgłaszał problem wielokrotnie na skrzyżowaniu Sikorskiego/Tuwima – linia tramwajowa jeździ z „oszczędnym rozkładem” zatem nie zawsze musi tam trzymać uczestników ruchu czerwone na torowisku.
  3. Parking na ul. Żeglarskiej – mieszkanka Pani GM zgłosiła problem (sprawę którą zgłaszałem na etapie budowy) – parking znajdujący się przy tafli jeziora nie wskazuje na odpowiednie zabezpieczenie przed przesiąkami wycieków z samochodów bezpośrednio do gruntu a potem do jeziora. Proszę o zbadanie sprawy.
  4. Wielokrotnie jestem autorem zgłoszeń spraw zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców naszego miasta. Obecnie trudna sytuacja w Straży Miejskiej (kilkanaście wakatów i brak chętnych do pracy) pogarsza poziom bezpieczeństwa w naszym mieście. W związku z zaistniałą sytuacją proszę o przedstawienie sposobu rozwiązania problemu kadrowego w SM – osobiście tracę już ochotę na szarpanie się z ludźmi, którzy popełniają wykroczenia na terenie miasta.
Facebooktwitterlinkedinby feather
Facebooktwitterlinkedinby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *