interpelacja: w sprawie stale zabrudzonych dróg

Zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o wprowadzenie specjalnego nadzoru nad właściwym utrzymaniem/nadzorem nad czystością dróg w Olsztynie. Prowadzone obecnie na terenie roboty budowlane sprawiają wrażenie rabunkowej gospodarki mieniem publicznym. Mając na uwadze zapis Kodeksu Wykroczeń Art. 91. Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany. – oczekuję pilnej interwencji w tej sprawie. Jesteśmy bombardowani informacjami o zanieczyszczeniu autobusów komunikacji miejskiej, skarżą się kierowcy na wszechobecne błoto na drogach, czeka nas też wiosenne sprzątanie po zimowym utrzymaniu – dlaczego zatem przez wręcz bandyckie traktowanie ulic miejskich przez firmy budowlane mamy ponosić koszty My wszyscy mieszkańcy, podatnicy w Olsztynie?

By możliwa była właściwa egzekucja przepisów wnoszę o zwiększenie etatów w Straży Miejskiej celem egzekucji obowiązujących przepisów, oraz daleko idące restrykcje w przypadku wystąpienia ponownych zabrudzeń w miejscu budowy. Dziś maksymalizacja zysków firm prowadzących budowy odbywa się kosztem miejskiego podatnika, odbywa się kosztem pogorszenia bezpieczeństwa mieszkańców a na takie praktyki nie powinna się godzić żadna władza.

Liczę również na szeroko prowadzoną akcje informacyjną – a jeśli ze względu na niską wartość kar proceder będzie kontynuowany podjęte zostaną dodatkowe działania których skutkiem będzie ochrona mienia publicznego (infrastruktury) oraz likwidacja kosztów ponoszonych przez mieszkańców.

Facebooktwitterlinkedinby feather
Facebooktwitterlinkedinby feather

5 komentarzy

 • Papix

  Panie Krzysztofie

  Trochę w innym temacie.
  Bardzo cenię Pana działania ponieważ są skierowane na dobro ludzi.
  Chciałbym zapytać dlaczego Olsztyn nie wykorzystuje takich okazji jak poniżej?

  News nr 1:
  „Warszawa, 28.02.2018 (ISBnews) – W Polsce powstało 51 nowych centrów usług dla biznesu w ub.r., a zatrudnienie w sektorze wzrosło o 20 tys. osób do 265 tys. osób, wynika z szacunków ABSL – Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych. Organizacja prognozuje, że w roku 2018 w Polsce powstanie kolejnych 50 centrów, a do roku 2020 zatrudnienie ma szansę przekroczyć poziom 300 tys.”

  News nr 2:
  Warszawa, 12.03.2018 (ISBnews) – Fujitsu Global Delivery Center (GDC) otworzy w Katowicach drugą, polską lokalizację, w której zatrudni ok. 200 specjalistów IT w przeciągu kilku kolejnych miesięcy, podało Fujitsu Poland.

  „Otwarcie kolejnej lokalizacji Fujitsu na mapie Polski jest efektem świetnej pracy przez ostatnie 9 lat naszych pracowników w Łodzi. Ambitne plany rozwoju Fujitsu wymagają, aby dołączyli do naszego zespołu eksperci z kolejnego miasta. Po serii analiz wybraliśmy Katowice. Śląsk, jako miejsce skupiające talenty w branży i firmy IT, pozwoli nam jeszcze bardziej się rozwijać” – powiedział dyrektor zarządzający Fujitsu Global Delivery Center Poland Piotr Jankowski, cytowany w komunikacie.
  Firma szuka pracowników, których umiejętności zasilą zespoły czterech linii biznesowych: Research & Development and Business Application Services, Remote Infrastructure Management, Service Desk i Service Management, podano także.
  „Niezmiernie cieszy nas, że to właśnie Fujitsu stanie się głównym najemcą pierwszego biurowca wchodzącego w skład kompleksu .KTW. Wybór Katowic i naszego obiektu zlokalizowanego w centralnej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Kultury potwierdza to, że zarówno nasze miasto w ujęciu metropolitalnym jak i jego oferta komercyjna jest niezmiennie niezwykle atrakcyjna dla firm z całego świata” – powiedział prezes TDJ Estate Maciej Wójcik, również cytowany w materiale.”

 • Krzysztof Kacprzycki

  dziękuję i nie pozostaje mi nic innego jak sprawdzić co i jak.

 • Marek

  mieszkasz tam a nie wiesz że cześć tej drogi jest w administracji Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie. ZDZiT tam tylko sypie sól ze względu na autobusy. Po resztę spraw trzeba udać się na ul. Cementową

 • Krzysztof Kacprzycki

  w tym rzecz by nie szukać kto za dany m2 jest odpowiedzialny tylko doprowadzić do rozwiązania problemu a strony są 3 – Miasto, Powiat i Gmina – jak się wreszcie dogadają sprawa zostanie definitywnie załatwiona.

 • Marek

  oni się dogadali tylko o utrzymanie w okresie zimowym ze względu na pętlę MPK. nic więcej. wszelkimi naprawami, remontami itp. ma zajmować się PSD z Cementowej. Można ewentualnie starostę gnębić żeby wpłynął na PSD ale jak znam ich możliwości to nic nie zrobią i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *