interpelacja: stan rzeki Łyny

Mając na uwadze interpelację z 9.12.2012r, w sprawie slipu dla kajaków w przy rondzie w Bartągu, oraz doświadczeń z wyprawy „Olsztyńskich Kolumbów” 27.08.2011r, oraz szeregu spływów kajakowych organizowanych, współorganizowanych i jako uczestnik olsztyńskimi rzekami zwracam się z prośbą o pilną interwencję w sprawie stanu i jakości wody w rzece Łynie. W wyniku nieodpowiedzialnego zachowania (wręcz braku wiedzy i umiejętności) wykonawców południowej obwodnicy Olsztyna w znaczący sposób nie tylko zmieniono lokalnie (w okolicach budowanej przeprawy) koryto rzeki, ale co gorsze wprowadzono do wody ogromną ilość ziemi/piasku która wypłyciła i zmieniła koryto rzeki. Nastąpiło to również w miejscu w którym startowały dotychczasowe spływy przez Olsztyn, organizowane również przy współpracy gminy Olsztyn spływy w ramach akcji „Olsztyn Aktywnie”.

Zwracam się zatem o natychmiastowe podjęcie działań i wysunięcie roszczeń wobec sprawcy zanieczyszczenia rzeki – ograniczenia atrakcyjności turystycznej naszego miasta. Przypominam, że nie tylko w sezonie letnim Łyna jest wykorzystywana turystycznie (spływ płetwonurków, zimowe spływy kajakowe itd.)

Przy okazji egzekucji naprawy zniszczeń proszę podjąć rozmowy w sprawie zadośćuczynienia poniesionych strat (obniżenie atrakcyjności turystycznej) – powrotu do idei budowy slipu dla kajaków przy moście w Bartągu.

Facebooktwitterlinkedinby feather
Facebooktwitterlinkedinby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *