Interpelacja ponowna w sprawie nadzoru nad jeziorami w mieście

Ponownie wnoszę o przekazanie danych dotyczących wskazanych w interpelacji złożonej podczas XXXVII Sesji Rady Miasta tj..

  1. Operaty rybackie na jeziora Długie i Czarne (bądź inne opracowania dotyczące zarybień we wskazanym dalej okresie)
  2. Protokoły zarybień oraz inne dokumenty wynikające z rozporządzenia w sprawie dokumentacji prowadzonej przez uprawnionego do rybactwa.

Proszę o dokumentację z ostatnich pięciu lat (jeśli nie jest dostępna to z 3 bo zgodnie z rozporządzeniem do takiego okresu przetrzymywania jest zobowiązany użytkownik rybacki.

Proszę umożliwić mi sprawowanie zgodnie z ustawą o Samorządzie gminnym, jeśli kolejny raz będę zmuszony zapłacić za udzielenie informacji jak w przypadku jeziora Ukiel proszę o podanie ceny i przygotowanie stosownych dokumentów. Rozporządzanie mieniem publicznym wymaga szczególnego nadzoru i skrupulatnej kontroli.

Czas sprawdzić zasadność przekazania mienia gminy w obce ręce – zwłaszcza, że zezwolenia wędkarskie na gminnych jeziorach są jednymi z najdroższych. Porównanie zawarte na 23 stronie mojej pracy dyplomowej (dostępnej pod adresem http://krzysztof.kacprzycki.pl/wielowariantowe-wykorzystanie-jeziora-ukiel/ ). Pamiętam argumenty podnoszone w dyskusji za przekazaniem majątku za symboliczne pieniądze i teraz czas sprawdzić ich prawdziwość.

 

2017-08-01-zarybianie-jezior-cz2

Facebooktwitterlinkedinby feather
Facebooktwitterlinkedinby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *