interpelacja: parkowanie jednośladów w mieście

Nawiązując do tematu poruszonego na sesji, zwracam się w imieniu kierujących pojazdami jednośladowymi napędzanymi silnikami (spalinowymi, elektrycznymi) z prośbą o uściślenie/wyjaśnienie następujących wątpliwości:

  • W jakich miejscach (centrum) mogą parkować pojazdy jednośladowe (poza miejscami wyznaczonymi w SPP?
  • Czy możliwe jest dozwolenie parkowania jednośladów w innych miejscach niż wyznaczone (oznakowane znakiem D-18) z poszanowaniem ogólnych przepisów ruchu drogowego a w miejscach oznakowanych znakami B-35  i  B-36 zamieszczenie informacji iż zakaz nie dotyczy motocykli/pojazdów jednośladowych.

Jeśli z powodów proceduralnych, bądź innych (nie przewidzianych w przepisach, bądź utartych schematach) nie możliwe jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, proszę o podjęcie działań mogących dokonać stosownej zmiany by nie uszczuplając miejsc postojowych umożliwić kierującym jednośladami dogodne znalezienie miejsca postojowego w Olsztynie. Wprowadzenie udogodnień ma szansę pozytywnie wpłynąć na zmianę przyzwyczajeń komunikacyjnych mieszkańców a dzięki temu zmniejszyć ilość poruszających się w mieście samochodów. Dziś już są dostępne ciekawe rozwiązania o napędzie spalinowym (skutery) jak również coraz bardziej rozwinięte pojazdy o napędzie elektrycznym. Takie zmiany mogą znacząco wpłynąć na zwiększenie mobilności mieszkańców miasta.

Facebooktwitterlinkedinby feather
Facebooktwitterlinkedinby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *