interpelacja: kluczowe spotkania dla osiedla

Interpelacja w sprawie zorganizowania spotkań dotyczących kluczowych spraw na Osiedlu Generałów

 

Pan
Piotr Grzymowicz
Prezydent Olsztyna

 

 

Zwracam się z prośbą o zorganizowanie spotkań dotyczących rozwiązań komunikacyjnych w południowej części Olsztyna tj: skomunikowania mieszkańców poprzez układ drogowy którego kręgosłupem jest ulica Bartąska, oraz nawiązanie dialogu wobec Terenów Rekreacyjno-Sportowo-Edukacyjnych położonych pomiędzy ulicami Sosnkowskiego i Andersa.

  1. Bartąska – przeprowadziłem szereg rozmów zarówno z Powiatową Służbą Drogową, władzami Gminy Stawiguda jak i naszym ZDZiT – wybrzmiała chęć współpracy celem wypracowania rozwiązań zmierzających do zapewnienia odpowiedniej komunikacji i zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego odbywającego się stale dociążaną infrastrukturą drogową. Konieczne jest wypracowanie sformalizowanej współpracy wokół problemów jakie są, a ich pogłębienie rysuje się w niedalekiej przyszłości. Obecnie Bartąska w części znajduje się na terenie gminy Stawiguda i Olsztyn, zarządzana jest w części przez ZDZiT a w części przez Powiatową Służbę Drogową – jej przebiegiem porusza się komunikacja publiczna obsługująca mieszkańców miasta i podolsztyńskiej gminy. Zapewnienie odpowiedniego poziomu usług publicznych zmusza do podjęcia strategicznych rozmów. Mając na uwadze uzyskane deklaracje stron zwracam się z prośbą o ustalenie stosownego spotkania celem wypracowania przyszłościowych rozwiązań w tym rozwój komunikacji (autobusy nie mieszczą się na postoju przy rondzie, zbieg ulic Bartąskiej-Złotej-Stawigudzkiej dawno stracił przepustowość).
  2. Tereny rekreacyjne – mieszkańcy wielokrotnie zwracali się na spotkaniach Rady Osiedla z prośbą o podjęcie działań mających na celu poprawę funkcjonalności terenów wykorzystywanych do rekreacji na terenie naszego osiedla. Obecnie obszar ten jest w części własnością Gminy Olsztyn, częściowo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego a zarządzany jest obecnie przez Spółdzielnię Mieszkaniową Kormoran – taka konstelacja podmiotów nie służy rozwojowi tego terenu a oczekiwania mieszkańców są jednoznaczne – teren jest potrzebny, konieczne są inwestycje i poszukiwanie środków dofinansowania z UE na rewitalizację. W związku z wybrzmiałymi potrzebami mieszkańców zwracam się z wnioskiem o zorganizowanie spotkania celem podjęcia próby uregulowania spraw tego terenu, oraz opracowania strategii na pozyskanie środków zewnętrznych by dokonać koniecznych działań wychodzących naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta. Dziś z tego terenu korzystają zarówno mieszkańcy Osiedla Generałów, Brzezin, Jarot jak i pozostałych części miasta.

 

Facebooktwitterlinkedinby feather
Facebooktwitterlinkedinby feather

One comment

  • Papix

    Brawo! Pierwsze cieplejsze dni pokazały również jak niezbędna jest w tym rejonie bezpieczna ścieżka rowerowa do Bartąga i Bartążka. Ilość rowerzystów rekreacyjnie i nie tylko pokonujących wąskie odcinki drogowe lub próbujących jechać po i tak wąskim chodniku pełnym spacerujących pieszych budzi duże obawy o bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *