interpelacja: ile kosztowały nas usterki tramwajów?

Interpelacja dotycząca określenia kosztów jakie ponieśliśmy w związku z błędami popełnionymi przez wykonawców linii tramwajowej.

Nawiązując do interpelacji z 08.01.2016r. w sprawie czasu usuwania usterek/awarii w kursowaniu środków komunikacji publicznej (usterek w olsztyńskiej komunikacji tramwajowej) oraz do bagażu kolejnego roku doświadczeń – przerw w kursowaniu tramwajów zwracam się o przedstawienie wniosków jakie z tego okresu wyciągnięto. Z każdym dniem zbliża się realizacja II etapu linii tramwajowej i właściwym w mojej ocenie byłoby wyeliminowanie następujących błędów:

  • W przypadku zatrzymania komunikacji tramwajowej nadanie usterce statusu „awarii krytycznej” – bo cóż gorszego może się stać dla komunikacji publicznej niż zaprzestanie realizowania przewozów osobowych?
  • Określenie kosztów jakie ponieśliśmy w związku z zaprzestaniem prowadzenia przewozów liniami tramwajowymi m.in. z tytułu wprowadzenia komunikacji zastępczej – ile kosztuje zatrzymanie linii na podstawie dotychczasowych usterek? (gmina, MPK, inni przewoźnicy)
  • Trzeba podjąć próbę określenia ile straty wizerunkowej jako gmina ponosimy z tytułu awarii powstałych z winy wykonawcy robót budowlanych?
  • Ile czasu od chwili zaistnienia/stwierdzenia usterki upływa do momentu wprowadzenia komunikacji zastępczej, jak to wpływa na realizowany rozkład przewozów?
  • Ile czasu upływa od momentu usunięcia usterki do momentu realizowania przewozów zgodnie z rozkładem?
  • Czy w związku ze stwierdzeniem usterki z winy wykonawcy dochodzimy zwrotu wszystkich poniesionych kosztów?
  • Czy dochodzimy roszczeń z OC sprawcy wypadków komunikacyjnych w których dochodziło do zatrzymania realizowania przewozów?

Zwracam się przy okazji o uzupełnienie informacji w BIP (tylko pierwsza strona z odpowiedzi na interpelację z 08.01.2016r jest dostępna).

Facebooktwitterlinkedinby feather
Facebooktwitterlinkedinby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *