Interpelacja dotycząca utrzymania standardu dróg na terenie Osiedla Generałów 26.10.2016r

Interpelacja dotycząca utrzymania standardu dróg na terenie Osiedla Generałów

Pan
Piotr Grzymowicz
Prezydent Olsztyna

W nawiązaniu do dobrych praktyk jakie zostały wprowadzone przy okazji budowy wyprzedzającej infrastruktury drogowej przy okazji projektu tramwajowego zwracam się z prośbą o uwzględnienie dotychczasowych (już istniejących) potrzeb mieszkańców – czyli wykonanie nawierzchni na następujących (istniejących) drogach dojazdowych do zamieszkanych już nieruchomości:

  1. Antonowicza (oświetlenie, chodnik- już istnieją), brakuje nawierzchni jezdni.
  2. Friszke (oświetlenie, chodnik- już istnieją), brakuje nawierzchni jezdni
  3. Perłowa – łącznik, który jest mógłby być dogodnym dojściem mieszkańców ul. Brylantowej i Szmaragdowej do przystanku komunikacji publicznej linii 121.

Mieszkańcy wraz z Radą Osiedla Generałów czynią starania by ucywilizować przestrzeń publiczną w południowej części Olsztyna, by skrócić uciążliwość jaką powoduje życie na ciągłym placu budowy. Jednocześnie proszę o podjęcie działań mających na celu ochronę już istniejącej infrastruktury przed dewastacją ze strony niewłaściwego użytkowania w tym również poprzez poruszanie się przeładowanych pojazdów działających destrukcyjnie na już istniejącą infrastrukturę.

Podjęcie wspomnianych w interpelacji działań zapewni również realizację zadań zapisanych w programie ograniczenia niskiej emisji na terenie Olsztyna (wykluczenie pylenia powstającego w okresie letnim przez unoszenie się kurzu z nawierzchni gruntowych).

Facebooktwitterlinkedinby feather
Facebooktwitterlinkedinby feather

One comment

  • Marian

    W wielu miejscach na świecie najpierw inwestuje się w chodniki, a dopiero gdy pozwalają fundusze to w drogi. Skoro jesteśmy już mieszkańcami Olsztyna, to Prezydent powinien o nas dbać, żeby nam było dobrze, a nie żeby miasto budowało drogi do Bartąga. W końcu to my płacimy. A jak nie to się za miedzę przeprowadzimy i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *