głosuj w OBO – daj szansę sobie pomóc!

Do zakończenia głosowania nad projektami zgłoszonymi do Budżetu Obywatelskiego w Olsztynie zostały już tylko godziny (dla przypomnienia koniec głosowania 23:59 w niedzielę 27 września)

Jeśli chcesz zagłosować wejdź na stronę www.glosujobo.olsztyn.eu , zapoznaj się też z instrukcją głosowania http://www.obo.olsztyn.eu/fileadmin/obo/Instrukcja-glosowania-elektronicznego.pdf

Ze swojej strony napiszę kilka zdań rekomendacji nie tylko ze względu na projekty zgłoszone na Osiedlu Generałów ale i tak co do zasady.

park-zaciszeW pierwszej kolejności nawiążę do projektu nr 152 – Park Zacisze (http://www.obo.olsztyn.eu/fileadmin/katalogi_wydzialowe/obo/wnioski_OBO_2015/ogolnomiejskie/OBO_projekt_ogolnomiejski_Nr_152.pdf)

Dlaczego ten projekt warto wziąć pod uwagę – jest 2,7 ha w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego – miejsca które pozwoli mieszkającym na zatłoczonych osiedlach Zacisze, przy Pimpickiego, Tęczowy Las i Nad Łyną skorzystać z dziećmi z bezpiecznej i bliskiej rekreacji. Teren dostępny dla 15-20 tys mieszkańców w odległości do 10-15 minut pieszego spacerku! Zamiast przeciskać się pomiędzy samochodami na osiedlowych uliczkach – będzie można wypocząć w urządzonym parku! Warto polecam! Jeśli nawet nie uda się wygrać z mocno promowaną Łynostradą, to będzie wyraźny sygnał, że Parku 20 tys mieszkańców potrzebuje!

Teraz płynnie przechodzę do moim zdaniem ważniejszego aspektu Budżetu Obywatelskiego w Olsztynie niż sam wybór projektu. Warto wskazać, że w ramach budżetu na Osiedlu Generałów już zostało zrealizowane:

  • oświetlenie Bartąskiej (I etap)
  • ustawienie urządzeń do ćwiczeń na terenach rekreacyjnych
  • miejsca parkingowe przy ul. Kleberga (po rozstrzygnięciu przetargu)

Udział w głosowaniu mieszkańców dał dodatkowe argumenty by lobbować za dokończeniem np. oświetlenia (II etap już stoi przy okazji budowy ul. Bukowskiego).

Podkreślę jeszcze raz: Budżet Obywatelski to wskazanie dla władz miasta potrzeb mieszkańców – wskazanie czego potrzeba, czego oczekujemy!

20150919_165344Kolejny projekt jaki warto wskazać, jeśli z jakiegoś powodu nie odpowiada Park Zacisze to projekt 175 – rewitalizacja terenów rekreacyjnych na Osiedlu Generałów (http://www.obo.olsztyn.eu/fileadmin/katalogi_wydzialowe/obo/wnioski_OBO_2015/ogolnomiejskie/OBO_projekt_ogolnomiejski_Nr_175.pdf ) – dziennie przy dość dobrej pogodzie jednocześnie z terenów korzysta ponad 200 osób. Aktywność mieszkańców w poprzednich edycjach pomogła doraźnie naprawić nawierzchnię asfaltową. To największe tereny tego typu w południowej części miasta!

Teraz przejdźmy do tych projektów, które najbliższe ciału – projektów osiedlowych!

Najciekawsza i najtrudniejsza walka rozegra się w sprawie projektów zlokalizowanych wokół rozwiązania problemu ul. Złotej – rywalizują dwa projekty, których rywalizacja jest niczym dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą!

złota-oboDo rzeczy – projekt 130 – (http://www.obo.olsztyn.eu/fileadmin/katalogi_wydzialowe/obo/wnioski_OBO_2015/osiedlowe/OBO_projekt_osiedlowy_Nr_30.pdf )budowa ul. Złotej sama nawierzchnia do przejazdu, bez chodników i oświetlenia.

Projekt 146 – budowa dojścia do przystanku MPK z ul. Złotej (skrót przy OTBS) oraz budowa ekologicznych miejsc parkingowych (http://www.obo.olsztyn.eu/fileadmin/katalogi_wydzialowe/obo/wnioski_OBO_2015/osiedlowe/OBO_projekt_osiedlowy_Nr_146.pdf )

Co ciekawe – zadanie jedno, bez drugiego nie może istnieć – zadanie dla Rady Osiedla i Radnych – popracuję nad tym!

Nie można pominąć, że w wyniku podziału głosów, może wygrać projekt dotyczący budowy miejsc parkingowych przy ul. Hallera (http://www.obo.olsztyn.eu/fileadmin/katalogi_wydzialowe/obo/wnioski_OBO_2015/osiedlowe/OBO_projekt_osiedlowy_Nr_23.pdf )

A teraz do Wszystkich – jeśli nie chcesz poświęcić 5 minut na głosowanie, to proszę zachowaj również powściągliwość w krytyce, nie masz gdzie parkować, jak dojechać, przeszkadza Ci brzydota, błoto itp. – nie narzekaj tylko zrób coś z tym – najprościej zagłosuj www.glosujobo.olsztyn.eu lub skontaktuj się ze mną, coś zawsze da się zaradzić!

Głosowanie tylko do 27 wrześnie 23:59 – zapytaj sąsiadkę/sąsiada czy oddali już swój głos!

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.