gaz

Dziś mimo ogromu zajęć muszę choć chwilę zaistnieć na swoim blogu. Staram się na bieżąco relacjonować na Blip’ie co się ciekawego wydarzyło, czego jestem uczestnikiem – jednak forma fotografii i max 160 znaków to niewystarczające by choć kluczowe tezy umieścić.

Kilka słów wyjaśnienia – trwają przygotowania w strukturach SLD do Konwencji Krajowej a co musi nastąpić wcześniej znawcy statutu wiedzą – wybór delegatów – w tym celu zwołano Konwencję Wojewódzką 27/11/2011 a by mieć merytoryczny skład i co najważniejsze wkład do dyskusji musi się odbyć dyskusja programowa i strategiczna w ramach struktur miejskich SLD. Już jutro 10/11/2011 odbędzie się posiedzenie Rady Miejskiej SLD w Olsztynie, a to właśnie gremium statutowe jest władne zwołać konwencję miejską SLD – termin który już wstępnie telefonicznie uzgodniliśmy to godziny wieczorne 21/11/2011 – trwa teraz bardzo merytoryczna dyskusja w partii – są redagowane referaty/wystąpienia na konwencję i do zamieszczenia w biuletynie.

Czas przygotowań to czas wielu spotkań z członkami i sympatykami SLD – to również praca organiczna, organizacyjna – przegląd struktur. Wstępne statystyki mówią same za siebie rok wytężonej pracy, rozmów i przyjętej strategii przy przyjmowaniu członków dał efekt w ciągu niecałego roku /10,5 miesiąca/ nasze struktury powiększyły się o ponad 25%.

Rozpoczęte działania muszą być kontynuowane i nasza organizacja wymaga okrzepnięcia i dalszej pracy z członkami. Istnieje dziura nie tylko pokoleniowa ale i spore braki doświadczenia „frontowego” członków na płaszczyźnie zewnętrznej działalności politycznej.

To kilka zdań wyjaśnienia a czas przejść do tematu. Dziś odbyłem ponad 20 minutową rozmowę z Panem Adamem w sprawie CNG i przyszłych cen paliw, dziś też z kolegą Markiem rozmawiałem o fenomenie jaki dostrzegamy w Polsce. Każdy nas straszy ceną za litr paliwa powyżej 6zł – i nikt już o psychologicznej barierze nie wspomina. Nasuwa się tylko pytanie – jak to możliwe, że kiedy na rynkach światowych baryłka ropy była po 145 USD, dolar po 2,07 zł/USD a na stacjach paliwo było po 4,85 ale warto wziąć pod uwagę, że tylko około 35% ceny paliwa to cena ropy a reszta to marże i podatki. Dziś baryłka ropy na giełdzie kosztuje 112USd, kurs dolara 3,19zł/USD a na stacji wita nas 5,45 zł/l/ON

Rząd chciał wygrać wybory – to po co podnosić ustanawiać nowe podatki – na czas wyborów ceny poszybowały w dół a po mamy „kwiatki”. Podnoszą VAT – krzyk, zabrać komuś ulgi – krzyk – a podnieść podatki na paliwo – czynnik mający wpływ na wszystko – nikt nie krzyczy, wszyscy płaczą i płacą.

A dziś jeszcze dotarła do mnie niepotwierdzona informacja, że mają zamknąć jedyną stację CNG w Olsztynie. O zaletach komunikacji miejskiej napędzanej CNG niejednokrotnie mówiłem – jak zamkną stację to marzenie o taniej ekologicznej komunikacji miejskiej odpłynie wraz ze stacją. Jutro potwierdzę lub też nie informacje. Jutro też zadzwonię do Solarisa by dowiedzieć się wszystkiego o autobusach na gaz.

SLD przyśpiesza – dodaje gazu, a w Olsztynie chcą gaz zlikwidować – najpierw sprawdzę a później będę jeśli będzie taka potrzeba interweniował.

 

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.