gaszenie pożaru….

Przed zbliżającą się XII sesją Rady Miasta zaplanowaną na 29/06/2011r – mamy styczność z dziwaczną sytuacją. Tuż przed sesją 28 ma się odbyć komisja GKOSiRM na której mamy klepnąć podwyżki cen biletów MPK. Co ciekawe, ja tego samego dnia dziwnym trafem powinienem być na spotkaniu Komisji Polityki Europejskiej i Współpracy Zagranicznej w Warszawie, komisji działającej przy Związku Miast Polskich. Co ważne nie zmieniłem swojego stanowiska w sprawie cen biletów MPK od 2008 roku i nadaj jestem przeciwny. Jestem przeciwny takim rozwiązaniom, podnieść cenę biletu jest najłatwiej, uzasadnić koszty ceną paliwa, a nikt nie zwraca uwagi na inne koszty. Koszty o których pisałem już w zeszłym roku w kontekście błędów w organizacji inwestycji. Sprawa MPK jest ważna, choć decyzje i tak zapadną na sesji, delegacja na komisję ZMP jest też ważna – musimy się otwierać na współpracę, Olsztyn nie może być wioską na uboczu Europy.

Przygotuję się na 100%  na sesję, a decyzję o uczestnictwie w konkretnej komisji podejmę w najbliższy piątek. Co ciekawe jedno i drugie spotkanie rozpoczyna się o tej samej godzinie. Jeśli by to wszystko odbywało się w planowanej wcześniej formule byłbym obecny na dwóch spotkaniach – a tak i praca legła w gruzach i kolejne problemy się nawarstwiły.

Co jeszcze ciekawsze w tym terminie odbywa się w OCOP spotkanie dotyczące współpracy NGO’s z światem polityki – również niezmiernie ważne. Polityka to sztuka kompromisów – wybór planu na 28 czerwca jest niezmiernie trudny. Dopytuję się znajomych, szukam porady by wybrać najlepiej.

Komisja Polityki Europejskiej i Współpracy Zagranicznej

Komisja Polityki Europejskiej i Współpracy Zagranicznej

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.