działania wychodzące krok dalej

Ostatnie dyskusje skłoniły mnie do skierowania na ręce Prezydenta Miasta, Starosty Olsztyńskiego i Wójta Gminy Stawiguda oto wyciąg z pisma:

Zwracam się do Pana z prośbą o podjecie działań zmierzających w kierunku kumulowania możliwości wokół realizowanych wspólnie ze Starostą Powiatu Olsztyńskiego i Wójtem Gminy Stawiguda inwestycji. Kilkukrotnie w ramach pracy w komisjach Rady Miasta składałem propozycję, by przy przebudowie układu komunikacyjnego na skrzyżowaniu dróg łączących osiedle Zacisze, Bartąg i Bartążek uwzględnić zagospodarowanie terenu przy moście na Łynie w taki sposób, by ułatwić dostęp kajakarzy do tego miejsca.

Wiem, że jest Panu osobiście znana sytuacja wspominanego miejsca, gdyż to właśnie z niego startowała wyprawa kajakami w ramach akcji Olsztyn Aktywnie!. Sądzę, że głównym motorem przebudowy tego miejsca jest poprawa bezpieczeństwa komunikacji zbiorowej, poprawa bezpieczeństwa indywidualnego ruchu kołowego, rowerowego i pieszego.

Budzą się w środowiskach kajakarskich obawy, że przy tej przebudowie zamiast ułatwić turystykę kajakową może wystąpić jej utrudnienie. Obecne warunki slipu kajaków nie są najlepsze, ale w wyniku nieuwzględnienia tej funkcji na etapie projektowania może zostać ta możliwość zupełnie wykluczona.

Proszę zatem by w trakcie rozmów z partnerami w realizacji inwestycji mieć na uwadze również taką funkcję tego miejsca, z którego korzystają wszyscy kajakarze chcący przepłynąć ten odcinek Łyny. Są to zarówno mieszkańcy z terenów Powiatu Olsztyńskiego, Olsztyna jak i samej gminy Stawiguda – pismo kieruję również do wiadomości władz jednostek samorządu terytorialnego zaangażowanych w współprace.

Licząc na profesjonalne rozpatrzenie sprawy, pozostaję do dyspozycji

-//Krzysztof Kacprzycki//-
Radny Miasta
Przewodniczący RM SLD
Przewodniczący Rady Osiedla Generałów

Szczęśliwie się złożyło, że dziś rozmawiając z dziennikarzem Gazety Wyborczej wymieniłem kilka uwag w tej sprawie  czego wynikiem jest materiał, który ukazał się na Olsztyn.Gazeta.pl.

Dobrze byłoby znaleźć w ramach wygospodarowanej kwoty na realizację ronda, środki na udostępnienie brzegu rzeki na slip kajaków. Łatwiejszym będzie zadaniem zrobić to przy okazji niż szukać w skromnych budżetach samorządów zupełnie nowych środków na ten cel. Jestem świadomy, że budżety samorządów nie są z gumy a kryzys jest w nich aż za bardzo widoczny.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.