Dyskusja polityczna w mieście – a referendum

Ostatnie dni przynoszą coraz to nowe informacje 😉 a to co się dzieje na forach internetowych daje nadzieje na to, że może 16.11.2008 coś zmieni i poruszy skostniały Olsztyn do działania, do szukania rozwiązań i twórczej dyskusji.

Wiem jedno przedstawione stanowisko przez SLD – Czas na zmiany – kupiła już PO w spotach :-), warto tu dodać, że to dzięki kontrowersyjnemu oznaczeniu X w kratce przy nie – rozruszała się ta kampania :).

Ja osobiście jestem pełen obaw co do zaangażowania PO w kampanię referendalną ;-(, to że usłyszeliśmy dużą kwotę – środki PO na kampanię, nie zmieniło to wyglądu olsztyńskiej sceny politycznej. Z ubolewaniem stwierdzam, że podjęta próba dyskusji przedstawicieli „komitetów” referendalnych wystraszyła przedstawicieli PO i PiS, przyznaje, że chciałem usłyszeć co zdaniem PiS i PO (po promowanych przez nich wynikiem – czyli wybory nowego prezydenta) się w Olsztynie zmieni?.

16.11.2008 może stać się początkiem zmian w Olsztynie!!.

Jeśli będzie kworum i więcej na TAK – będą nowe wybory prezydenta, liczę, że w tym przypadku będzie to człowiek z wizją, który będzie w stanie poradzić sobie z obecną Radą Miasta. Człowiek ten będzie musiał zakasać rękawy i zabrać się od pierwszego dnia do pracy. Te rozwiązanie jednakże mnie nie przekonuje, bo jedna osoba nie jest w stanie sobie poradzić z tym bałaganem ;-(. Można mnożyć w tej materii rozważania – ale czas ucieka, a wyniku bałaganu ta kadencja będzie pewne dla elekta ostatnią bo bez pracowitej Rady – polegnie.

Jeśli będzie kworum i więcej na NIE – będą musieli się wziąć za robotę wszyscy ;-), kandydaci do rady będą już w trakcie kampanii musieli mieć gotowy pomysł na miasto, co najważniejsze będą musieli przekonać mieszkańców do tego, że będą ciężko pracować i będą w stanie uchwalać rozwojowe i trudne Wieloletnie Plany Inwestycyjne, będą musieli uchwalić budżet i będą musieli przestać sięgać do kieszeni mieszkańców – będą musieli dokonać koniecznych reform.

Jakie ma narzędzia Prezydent, a jakie Rada Miasta – wszystko zapisane jest w Ustawie.

Osobiście uważam, że lepszym rozwiązaniem jest wymiana Rady Miasta. Tu uprzedzę pytania – zapewne będę kandydował w wyborach do Rady Miasta, nie boję się odpowiedzialności!. Najwyższa pora w mieście przestać łatać dziury i wziąć się za rozwiązania kompleksowe.

Ty kilka filmów, które mają obnażyć kilka ważnych problemów w mieście. W tym miejscu również moja prośba jeśli zainteresują Was te krótkie formy – podeślijcie linki przez maila, gadu-gadu itp swoim znajomym. Najwyższa pora by o problemach miasta mówić głośno i wspólnie szukać rozwiązania.

Śmieci
http://www.youtube.com/watch?v=u2757FwQ30g


Bałagan inwestycyjnyKorki

do zobaczenia przy urnach 16/11/2008
Krzysztof Kacprzycki

zapewne najbliższe godziny przyniosą jeszcze wiele niespodzianek i powodów do rozmyślań, mam nadzieję że wszystkie będą kierowały ku zmianom – a wszyscy niezdecydowani wezmą udział w referendum by podjąć próbą poprawy życia w naszym mieście.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.